Videti jedan post
Star 29.07.2018, 10:55   #1
wladymeer
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.11.2015
Postovi: 49
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 6 puta u 5 Postova
wladymeer ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Koji aranžer do ~1000€?

Nikada nisam koristio aranžer. Plan mi je da aranžer organizujem tako da koristim namenske ritmove + mp3 trake gde god mogu i ne bih u skorije vreme išao mnogo van "programskih svirki".

Izdvojio bih do 1000€ i ako dobro vidim u tom rangu ima ROLAND E-A7, KORG PA700 i PA900 - ako sam propustio nešto vredno pomena, dopunite.

E sad, s obzirom ko sve koristi aranžere moguće je da imam dosta pogrešnih predrasuda, pa sam stekao utisak da je KORG kao sistem dosta otvoreniji za editovanje i manipulisanje ali da zvučno fabrički i dalje stoji tu negde oko Tritona - kad čujem gitaru na KORGu smuči mi se život

ROLAND mi je kontra - potrudili se oko zvukova, interfejs na E-A7 deluje logičan ali ostaje utisak da bih u samom radu u ovom ili onom trenutku naleteo na brdo nelogičnih bagova ili ograničenja kojim bukvalno puca sebi u nogu kada je u pitanju naš prostor. I na sve to, dirka mi deluje ista kao na FA-06, odnosno, kriminlano loša.

Od aranžera bih u principu jako cenio:

- Pretraživanje fajlova/ritmova/zvukova dok se svira
- Editovanja zvukova što bliže radu sa solo klavijaturama
- Što više prostora za čuvanje USER sadržaja
- Razdvojeni reverb i delay
- Brzinu podizanja sistema

Mislim da u ovom trenutku malo naginjem prema KORGu jer se bojim softverskih organičenja ROLANDa. Ono što me prvo zanima jeste kakav je KORG za mp3 fajlove? Za Roland sam imao prilike da čujem transpnovanje i ubrzavanje radi i radi sasvim jako dobro, da li da očekujem isto od Korga?

Što se tiče PA-700, zanima me da li je neko isprobao nakačiti USB-midi kontroler pošto bih hteo tako da nadoknadim fizičku kontrolu elemenata u fajlu.
I za kraj - gde mu otprilike dodje PA900 u odnosu na PA700 i da li vredi razmišljati o njemu za moje potrebe?

Promijenjeno od wladymeer (29.07.2018 u 10:58 sati)
wladymeer je offline   Reply With Quote