Videti jedan post
Star 31.07.2018, 10:01   #4
wladymeer
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.11.2015
Postovi: 49
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 6 puta u 5 Postova
wladymeer ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja se izvinjavam ako je ovo zazvučalo tako ali mislim da sam bio napisao ovo:
Citat:
Plan mi je da aranžer organizujem tako da koristim namenske ritmove + mp3 trake
Istina, nisam spomenuo da bih svirao preko toga (pa mi je zato klavijatura opcija a ne laptop) ali nisam primetio da sam napisao da neću?

Htedoh reći da sam čitav život klavijaturista u bendu i nisam najsigurniji da bih barem u početku mogao da budem više od toga, da pratim i prelaze i bas promene na način na koji bih lično bio zadovoljan. I baš iz tog razloga da ne crvenim sam pred sobom bih želeo da se prvenstveno organizujem sa namenskim ritmovima gde bih i dalje svirao kao u bendu a ostatak aranžirao u realnom vremenu kako situacija traži. Zato takav fajl cenim mnogo više od mp3 fajla jer prati tebe a ne obrnuto.

Naravno, uzmite u obzir da nikada nisam radio sa aranžerom i da je sasvim moguće da od namenskih ritmova očekujem možda i previše. Ali nije mi teško da sednem i editujem šta je potrebno za moj pristup.

Da ne ulazimo sad u dubiozu i opravdanost aranžera, kazaću samo da u perspektivi nemam cilj da se posvetim one-man bend sviranju na način na koji prilazim tome dok sviram u bendu i zato spomenute "fajlove" vidim kao kompromis za ljude poput mene (a i one druge). Na sve to ne privlači me da sviram manual bas i mislim da za tu profesiju postoji uloga u bendu koje se zove basista. Možda je i to greh spomenuti na ovom forumu, ali bože moj, ima nas svakakvih.

Puštanje fajlova bih ostavio za trenutke kada se naručuju pesme koje ne znam a gost je zbog dotičnih fajlaša "ubedjen da znam, ajde sviraj".

Laptop mi nije rešenje jer je dodatna oprema, dodatni kablovi, potreba za USB interfejsom a ergonomiju i logiku jednog aranžera nikada neće zameniti u potpunosti.

Ovo sve pišem bez uvrede prema ljudima koji to rade ili moraju da rade. Zlonamernima sa obe strane bine ne mogu pomoći i zato i nemam neku nameru da se trudim da foliram da sviram kao što pojedini rade pa recimo "koriste obe ruke" ne bi li zavarali goste, pošto su isti jelte toliko maloumni da pomisle da on stvarno svira i bas i bubanj i gitaru i harmoniku istovremeno

Promijenjeno od wladymeer (31.07.2018 u 10:11 sati)
wladymeer je offline   Reply With Quote