Videti jedan post
Star 15.07.2013, 09:51   #54
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

E ti tonci i nisu nikakvi tonci... ne daj Boze da im ko ukrade taj USB Stick ili da ga izgube... propade miksanje. Marjane, danas postoje izvanredni midi kontroleri koji su toliko mocni, ergonomicni i inutitivni, da se zaista bilo ko, ko se bavi ovim poslom, moze u par sekundi snaci na njima. Dalje, svaka kontorla moze imati svoje ime koje opisuje bez dvoumljenja njenu funkciju, tako da je to najmanji problem. Ovakvi setupovi su i prakticno daleko napredniji nego hardver uredjaji sa njihovim malim ekrancicima. Cak i kompletan Routing imas uvijek pred ocima, kao i mogucnost da ga u trenu kompletno promijenis. Potpuno razumijem o cemu pises ali ovdje ipak govorimo o profesionalnom odnosu prema iuredjajima, a ne o nekim nabijedjenim toncima. Sustina je u kvalitetu koji je primaran u cijeloj prici, a on je ubjedljivo na strani softvera. Ko ne moze u par minuta da skonta pricu, taj i nije za ovog posla. Previse se paznje daje tom nekom "standardizovanom" setupu, koji i nije bas tako standardizovan. Kvalitet jednog ozbiljnog Speker Menagementa na softverskoj bazi je uzasno visok i on bi kao hardver uredjaj koji bi bio adekvatnog kvaliteta, kostao stotinak hiljada eura. To je za mene osnovna stavka, koja mi sve govori. Nauciti gdje se napazi desetak kontrola, koje su pored toga, veoma intuitivno poredjane, je zaista najmanji problem. Harepa50 se uzgred, bavi tim poslom i dosta daleko dogurao u proucavanju softvera u tu svrhu. Ovo sto pise je susta istina ali... ljude na Balkanu je teze promijeniti, nego pomjeriti planinu Ararat. To znamo i ti i ja.

Promijenjeno od tranzit (15.07.2013 u 09:54 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote