Videti jedan post
Star 27.07.2018, 01:51   #23
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav prijatelju.

E pa toliko da malo javim kako stoje stvari sa KN7000.
Sredio sam ga več manje više tako da mogu sa njime na po koju svirku bez problema.
Korg je več odavno išao od kuče a uopšte mi nije žao za njega jer taj KN sasvim je dovoljno jaka mašina još i danas a sve više i više pronalazim na njemu.
Jedina mu je mana puno rada oko sređivanja kako hoču sve da imam to jest podešavanja idu puno sporije nego na Korgu.
Ali Korg je ipak bio nova mašina i naravno za neke radove više ispunjen tako da se radi na njemu puno brže ili je ipak još kriva navika kako sam navikao na Korgu.
Za neke stvari mislio sam da nema kao što su primjer podešavanja pojedinih udaraljka u samom drumu ali i to sam pronašao baš prije nego kad sam hteo da te o tome pitam.
Tako da ima jednaku tu funkciju kao Korg da možeš primjer u stazi ritma na drumu svaku udaraljku to jest notu udesiti po svome posebno sa jačinom,dužinom i tako dalje.
Ta funkcija je nešto drugačijeg prijegleda nego na Korgu te ostalim klaviaturama ali uglavnom jednako sve se podesi.
Za sada nimalo nije mi žao što sam prodao Korga i zadržao taj Technics jer svakim danom mi se čini da sam više zadovoljan sa njim nego sa Korgom šta znam zvukovi Gitara i puno drugih instrumenata bolji su i kako kod bio Korg novi on nema tu čistoču ni jačinu na instrumentima jer prema Technicsu zvuče njegovi zvukovi nekako tupi.
Mada ni Korg nema loših i takođe puno ima mogučnosti podeseti ih ipak nema svega oko toga kao Technics.
Baš je stvarno šteta da je Techics prestao sa proizvodnjom klaviatura a razlog je bio šta sam več prošli put hteo napisati taj da je nešto poslije kad je izašao taj zadnji Technics KN7000 umro njihov glavni programer i šta je sve bio tamo pa su pretali sa izradom jer se više nije našao drugi koji bi bio u stanju preuzeti rad predhodnika.
Dugo firma tražila je čovjeka koji bi zadovoljavao njihove potrebe ali očito niko nije dorastao prvome koji je još da situacija bude gora imao večinom sve u glavi a ne na kakvom kompjuteru a i ono što je imao nisu pronašli ni na firmi ni kod njega u kuči pa su tako postojale sumnje i oko njegove smrti (ne sječam se više svega) koje su bile jako nelogične te se sumnjalo da mu neko pomogao na drugi svijet i oplačkao ga.
Tako se valjda Technicsu više nije isplatilo sve jovo na novo a valjda nisu imali više ni interesa jer su proizvodili i druge vrhunske artikle pa im valjda bilo dovoljno.
Na tom Technicsu kojeg sam sada nabavio i zadržao još uvijek radi ama sve šta je na njemu do poslijednjed dugmiča,lampica to jest ama baš sve i to još po toliko godina koliko več ima.
Na Korgu starom tek nekoliko mjeseci morao sam več mijenjati nekoliko lampica te dugmadi tako da je o kvaliteti izrađe ili jedne klaviature ili druge odmah jasna slika.
Ok čujemo se pa čak i vidimo ako te put nanese ovdje skroz.
Pa i ako,ču te morati opet šta zamoliti o pojašnjenju jer mi se več par puta desilo da sam pronašao rešenje ali nisam bio svaki dan na klaviaturi pa obet zaboravio i pobrkao sve hehehe ali na kraju sve sam ponovo sredio nazad.
Pozdrav
flosarka je offline   Reply With Quote