Videti jedan post
Star 13.11.2013, 17:07   #3
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja licno kad bi uzimao odlucio bi se za Samsung a razlog je sto hocu malu vecu slobodu u OS a i svidja mi se sta telefon nudi (od ono sto sam video na reviews po youtube, do ono sto sam licno iskusio). Medjutim necu taj izbor da preporucim i tebi jer ne smatram da je najispravniji jer i Microsoft zestoko vodi vojnu.
Kod Windows Phone je dobro sto telefon ipak dobija ulogu na telefon a ne na tablet pa kad pogledas ekran sa onim Live Tiles plocice akcent je stavljen na informacije dali imas novi e-mail, poruke, pozive, ljudi sa kojim komuniciras, pa posle je sve ostalo. Dok ovi sa Androidima kao po default je da na homescreen ima Weather widget kao da nemozes da pogledas kroz prozor kakvo je vreme.... Drugi novitet kod Windows phone je mali cloud storage koji koriste aplikacije, pa ako recimo koristis i Windows store apps na Windows 8, aplikacija zacuva svoje stanje na cloud pa kad predjes sa telefon na kompjuter (ili obrnuto) recimo aplikacija povuce stanje sa clouda i nastavis tamo gde si stao iako si promenio aparat. (Mada ovo i nije presudno u kupovini). Treca stvar koju bi napomenuo su aplikacije. Za Android ima mnogo mnogo vise aplikacije, a sigurno i bolje jer ima veci interes za taj pazar (Juce sam citao da Andriod drzi 81% od pazara dok Windows Phone 3.6%). Sa druge strane jedna stvar koja mene zivcira je kad skidam neku aplikaciju koja radi nesto sasvim banalno (a koristim Android) i vidim da aplikacija bara dozole da radi sa Phonebook, SD card ili nesto slicno a nema potrebe od toga. Na Windows store takve aplikacije se ne odobre vec vrate nazad da se to ispravi jer nema za sta da neka prosta aplikacija cacka tamo gde joj nije mesto. Mada u danasnje vreme realno niko o ovome i ne brine vec samo izabere "Accept" i kraj.
Mislim da bi tu stao sa pisanjem, i mene zanima sta imaju drugi da kazu pa cu da pratim temu
Pozdrav
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote