Videti jedan post
Star 10.03.2014, 08:30   #29
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hahahaha... dobar si Ace... hahaha. Momak nam preveo Wikipediju, pa sto je jos gore, on i vjeruje u to sto je taj neko tamo namlatio. Dobro je sto imamo i detektiva ovdje, za cas posla raskrinka momka i njegovu famoznu "fizicku dimenziju", koja ispade po njemu, veoma bitna karakteristika kod AD/DA konvertera. Sto duzi i siri AD/DA konverter, to kvalitetniji. Oni od pola metra su ovako, bas dobri, a one od metar ne mozes ni da platis... koliki je to kvalitet... curi na sve strane. Sad da li tu ulazi i tezina u obzir, to nam nije receno.



Citat:
Originalno postovano od Ace Pokaži Post
@Tranzit
Reci sta mislis o korektnosti proizvodjaca kad pisu karakteristike.... Citao sam ranije nekud, neke recenzije su mislim bile na proizvode ljudi kazu da onih vrednosti za THD+N, Dynamic Range nisu bas tacne. Ista politika kao sa RMS snaga kod zvucnih kutija. Posto skoro i da niko nece pokusati izmjeriti to otkako kupi stvar, ljudi pojedu ono sta im se servira bez mnogo pitanja. Jel ima istina u ovome ?
Pogodio si tacno u crno. I ti i Sale. Upravo kod gornjih podataka koje sam naveo za onaj Apogee, proizvodjac navodi na primjer, Dynamic Range od 113dB, a mjerenje pokazuje jedva 108dB, pa kod THD&N cak su toliko bezobrazni da su stavili 0,0008% a mjerenje pokazuje 0,0016% itd... itd... Proizvodjaci u tim svojim specifikacijama u najvecem broju slucajeva lazu do besvjesti i to bas na vrijednostima koje su najbitnije (kao sto je slucaj bio ovdje sa Dynamic Range). Uglavnom "zaokruzuju" vrijednosti, a kada im i to nije dovoljno, onda ne prezaju ni od zescih lazi. Medjutim, ima i proizvodjaca koji su zaista iskreni (dok ih ne pokvari novac koji zarade) u davanju specifikacija. Jedan od njih je i taj Presonus. Tu smo pokusavali iz sve snage da ih uhvatimo u lazi jer mi se vrijednost za dinamiku od 114dB ucinila prevelikom za tu cijenu uredjaja ali ona je zaista tolika, kao i sve ostale vrijednosti koje su navedene, sa veoma malim, neznatnim devijacijama. Zatim i RME je jedan od proizvodjaca koji je jos uvijek dosta iskren. Kao po pravilu, najvise varaju oni najskuplji, valjda jer moraju nekako da opravdaju ogromne cijene svojih produkata i da stalno "podgrijevaju" mit koji su stvorili svojim Brendom. Kod THD-a se tek vara i petlja i to u velikom stilu. Ne prezaju oni ni od testova koje ce uraditi poneki kolega i objaviti ih. Znaju vrlo dobro da ce mase vrlo tesko doci do rezultati tih testova, pa ih to vrlo malo brine. Najgore je to sto zaista nemamo oruzja kojim bi se uspjesno borili protiv toga jer nije svako u stanju da obavi sva ta mjerenja, pa mu ne ostaje nista drugo nego da dobro slusa i ne vjeruje bas previse specifikacijama koje navode proizvodjaci.

Promijenjeno od tranzit (10.03.2014 u 08:32 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote