Videti jedan post
Star 16.06.2015, 03:54   #9
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ok za podešavanja Windowsa, to znam da je kompleksno objasniti i podesiti.
Znači da mogu bez problema koristiti WN7 64-bita sa Cubase 5 32-bita?
Čitao sam da neki 32-bitni plug-inovi neće tako raditi i da ovo nije 100% upotrebljiva i kompatibilna kombinacija. Ja sam zato dosada radio u Sonaru X3 koji je 64-bita i na WIN7 64-bita i nisam imao problema sa kompatibilnošću, dok je moj prijatelj u Cubase ipak imao problema sa nekim 32-bita plug-inovima pod WIN7 64-bita, jednostavno nisu hteli da rade.

Sada se vraćam na CUBASE, lakši mi je za rad i njega poznajem bolje. Za Sonar neću reći da je loš, ali meni je i previše komplikovan i skroz drugačiji od CUBASE-a. Teško mi je privikavati se ponovo na nešto novo.

Što se kartice tiče,već sam radio sa ovom M-Audio karticom na lap-topu sa koga ovo pišem.
Intel i5 sa 8 GB rama, Win7 64-bit, Sonar X3 64-bita i krckanje u snimanju ubijalo.
Skinuo ja 4GB i ništa mi sporije niti lošije nije radio sistem, sve isto sa 4 i sa 8Gb Rama.
Onda sam našao na forumima da Intelovi višejezgarni procesori imaju step funkcije za uštedu energije i da to stepovanje može da pravi probleme sa audio programima baš kao što sam ih ja imao.
Isključim ja u BIOS-u stepovanje (S1) i izgubi se krckanje skroz, čist snimak kao suza, ali sam onda dobio ponekad neku užasnu distorziju na zahtevnijim VST instrumentima (recimo Omnisphere2). Radi normalno 15-20 min i onda počne distorzija u zvuku, skroz neupotrebljivo za rad. Možda samo zato što nisam optimizovao sistem za rad sa DAW programima, zato sada hoću da pazim kako šta instaliram.

Sada mi više ovaj lap-top ne služi za audio nego za sve i svašta. Za audio stiže nova mašina.

Još par pitanja:
Gde i u koji folder da instaliram VSTi i ostale plug-inove odakle ću vući efekte i boje u Cubase?
Da li u default Cubase folderu (C:/Steinberg/cubase/vsti...) ili na drugom HDD-u,?
I na kome HDD-u da podesim folder za snimanje projekata i svih onih radnih audio fajlova koji nastaju u toku procesa snimanja, miksanja i masteringa, a pre snimanja finalnog i konačnog snimka?
Hvala i pozdrav
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote