Videti jedan post
Star 09.05.2006, 11:41   #14
deki
Početnik forumacije!
 
deki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.06.2005
Mjesto: Pečuj, Mađarska
Postovi: 32
Downloads: 436
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6
deki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav Svima!

Ipak da pozdravim ovde svakog, pošto mi je ovo prvi reply.


Poštovani Vaxtere!

Instalirao sam tvoj program AILU, i moram da priznam da je stvarno super stvar. Ja se već dosta dugo mučim sa "Scalom", i jako sporo mogu da uradim svoje terce. Odradio sam nekoliko verzija (Hidjaz, miksolidijski modus itd.), ali teško da ih prebacim u drugu harmoniju. Ovaj program je pravo rešenje, jednostavno a ipak dobro. Svaka ti čast!

Test sam uradio sa NI FM7 i virtualnim midi kablom "midiyoke", a koristio sam demo verziju AILU.

Tom prilikom mi se pojavila jedna mala greška. Možda zbog demo verzije, ali mislio sam bolje da napišem. Kod nekih glasova mi se gase terce (E i G). Znači kod "Am,C" terce i na glas "E", i na glas "Es" daje trecu "G". E sad kad odsviram recimo triler E-Es-E bez puštanja glasa "E", vratim se na "E", nestaje mi terca. Kolko sam primetio, greška se javlja kod onih glasova kod kojih je za dva glasa definisana ista terca.

Druga stvar. Ne znam dali postoji mogućnost, možda je samo ja nisam pronašao, da se transpose (poluglasova i oktava) i menjane terci radi sa nekom kombinacijom na tastaturi, ili možda midi controllerom. Mislim na to da ako recimo menjam boju u FM7, a da mi istovremeno menja tercu sa "Am,C" na "D,Cm".

Ali najviše mi se dopada da imaš split point. Ovako nemoram da pravim 24 stepene skale, mogu da kombinujem dve stvari. Fenomenalno.

Za sada toliko, čeka me ručak.
deki je offline