Videti jedan post
Star 06.07.2018, 20:20   #12
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sve ovisi kako voziš. Taj 16v od 100 kw je jedini koji ide dobro-vuče ko lud. Ali tad i troši. Meni troši u prosjeku oko 6.5 litara. Trenutna potrošnja na 50/60 u četvrtoj je 3,4/3,7. Ajde ako komp nešto i laže, nije puno. Znači, može se voziti s malom potrošnjom. Ali da nema taj ali... Moj ima 233000 km i to je za taj auto puno. Premalo vrijedi da se ulaže u njega a sve ozbiljnije stvari su za njega jako skupe. Ulje mijenjam na svakih 10000 km obavezno pa mi je turbina još originalna. Prvo kvačilo. Ali to je vrijeme kad mi je trta voziti se nešto dalje jer nikad ne znaš kad može nešto riknuti. Da ponovim DPF, turbina, dvomaseni zamašnjak, dizne, sve je to vrlo skupo i po meni se ne isplati kupovati rabljeni dizel. Možda do 100,000 km pa onda će vjerojatno izdržati još toliko do ozbiljnijih kvarova. Da ne pričam o iberturu (ima gro slučajeva na youtube-u).
Ako ti ide engleski, ovaj lik https://www.youtube.com/watch?v=_6MOb_4ExSc
ima odlične savjete.

I još nešto, od 2007 pa negdje do 2012 sam vozio 307 break, upravo s 2,0 hdi 66 kw. Motoru skidam kapu. Ali u tome automobilu je motor bilo jedino što je valjalo!
Doslovno je nevjerojatno što sam sve popravljao na tome autu. To je bila podugačka lista! Taj auto je bio napravljen za Hrvatsko tržište, ovaj koji imam sad je iz uvoza. Velika razlika u materijalima. Ako pomaže kojem čitaču ovog posta, Henry Ford je rekao da je najbolji auto novi auto. To je istina koju znaju čak i Njemci. Ja sam htio kupiti novi S Cross, 1,6 običan motor benzin, prosječna mu je potrošnja 5.3 što je nevjerojatno s obzirom na bezninac i znate što? Zaista je tako, provjereno! Nema turbine, nema svih tih sranja koja nam ne trebaju i čak ima lanac umjesto remena. Odbio me mali prtljažnik. Zaista užas kako je mali.
Alen P je offline   Reply With Quote