Videti jedan post
Star 05.05.2015, 22:00   #10
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@dmmacak - Registracije su odlično osmišljene. Njihova koncepcija je jednostavna, a opet sadrži gotovo sve što nam je potrebno.
Doduše, postoje neki (sitni) nedostaci ali to se može kompenzirati pravilnom upotrebom.

Nego, čuo sam da postoji jedan workstation koji bi tebi odgovarao, radi između ostalog i na vrlo sličnom principu kao registracije. Njegove su mogućnosti takve da ne možeš niti zamisliti. On spada u najviši stupanj audio domena, instrument za koji nema nepoznanice i instrument koji može i ono sto jedan prosječan muzičar i ne sanja da je moguće. I ne samo to, on spada i u područje znanastvene fantastike jer ima karakteristike letećeg tanjura. Svi o njemu pričaju, a nitko ga još nije vidio. Kad, i ako jednom sleti na zemlju, nadam se da neće biti razočaranja.

Malo šale nije na odmet, ništa osobno. Vidim da je tvoja koncepcija slaganja registracija slična mojoj. Dobro je i to što imaš "dupli" postav, za programsku i za klubsku svirku. To je odličan pristup jer je i način svirke, tj. redoslijed repertoara drugačiji. Ja ponekad koristim tkz. TEST BANKU u koju smjestim registracije koje mi služe za usporedbu različitih podešavanja. To znači, u nju smjestim pjesme na principu 1 REG - 1 SONG na način da isti song odradim u dvije različite varijante. Obično napravim razlike samo u podešavanju jednog parametra (compresora na bubnju recimo) i tijekom izvođenja mogu testirati koja mi kombinacija bolje odgovara. Ovakvim pristupom mogu brzinski raditi usporedbu u hodu, ponekad napravim i više od dvije varijante. Bitno je da odstupanja u podešavanju ne budu velika kako ne bi došlo do naglih promjena.

@tyros2 - Da, sjećam se naše diskusije o tvom načinu organiziranja registracija. Da ti iskreno kažem, tada mi je tvoj pristup bio malo neobičan, 1 BANK - 1 SONG. Pišući ovaj "esej" razmišljao sam o takvom načinu i mogu ti reći da u njemu sada vidim neke dobre strane. Osnovna prednost je ta što je pretraživanje banaka mnogo brže i preglednije nego kada tražimo pjesme unutar banaka. Otvoriš "mali prikaz" i pod rukom odmah imaš 500 songova poredanih po abecedi ili vlastitom redu. REGISTRATION SEQUENCE postaviš na "automatiku" i s nogom mijenjaš od 1 prema naprijed, a možeš i u rikverc. Predpostavljam da ovu opciju ne koristiš ali ću uskoro u temi opisati kako se to radi.
casper je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, casper, za koristan post:
bernard filic (07.06.2015), dmmacak (06.05.2015)