Videti jedan post
Star 25.10.2015, 12:06   #117
Johnny035
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 26.09.2011
Mjesto: Ćuprija
Postovi: 18
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 21 puta u 16 Postova
Instrumenti: gitara
Interesi: muzika i sport
Johnny035 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sale, što se tiče Mileta Basa, svi mi volimo taj njegov zvuk basa koji diže na noge, ali meni smeta što nema mnogo snimaka gde on svira uživo. Osim one turneje Južnog Vetra iz 1986. godine, ja nisam našao nijedan drugi snimak gde on svira uživo,

Citat:
Originalno postovano od Dell Pokaži Post
Što se Ace Čergara tiče, mislim da sam milion i jedan put to rekao za njega. On tako non stop improvizira jer radi takve tezge gdje se to takoreći očekuje od njega. Nađite spisak apsolutnih pobjednik Sokobanje i vidićete da je 1998. upravo on bio apsolutni pobjednik, što automatski povlači da nije baš tamo mogao doć i "ciganisat". Naravno, pravilo je da se sve treba svirat kako ide, s minimalnim izmjenama, ali ko smo mi da to govorimo o njemu? Gdje smo mi, a gdje je on?
Ja opet smatram da bez obzira nas sve ne možeš svaku pesmu da sviraš kako hoćeš, jer je to nepoštovanje kolega i nadmeno ponašanje. Sviraj na svoj način, dodaj inmpovizaciju pre treće strofe ili pre poslednjeg refrena, ali ispoštuj onog ko je komponva pesmu (u ovom slučaju kemiš) i pokušaj bar malo da odsviraš kao on. Naravno da ne može da odsvira identično, ali mora da se drži teme. Neka si ti virtuoz, pokaži poštovanja prema drugim virtuozima.
Johnny035 je offline   Reply With Quote