Videti jedan post
Star 23.04.2018, 23:31   #4
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Vuk Pokaži Post
Da li je neko pokusao da napravi do sada ritmove sa fabrickim bojama?
Takoreci da iskoristi u pravom smislu svaki evro ove skupocene klavijature, ja to pokusavam, jos ga nisam probao na nekom jakom ozvucenju, pa bih zeleo da cujem misljenja...

https://www.youtube.com/watch?v=2Pf-YRCJzsg
Svaka cast za trud i samo nastavi tako,ima ovo neki svoj pecat i pricu.

E sad... Ja cujem po mom nekom isustvu neke stvari koje bi korigovao/popravio da bi em to izaslo na razglasu kako treba,em iskoristio potencijal klavijature. Ovo je vise namixano za neku studijsku varijantu,a opet na mojoj kozi sam iskusio da ziva svirka i studijski rad ne daju u samoj svirci isti rezultat i pricu- "studijski" "upeglani" ritmovi u globalu imaju tendenciju da umrtve klavijaturu i sound bude monoton,a i na razglasu se ne dobije ono sto se trazi jer se u sabiranju svega (klavijatura + pevac/ica + bilo jos ko) izgube neke stvari i onda sto kuci zvuci kao dobro,na svirci to sto si marljivo kuci radio se ne pojavi na razglasu. Konkretno:

Moje neko iskustvo je pokazalo ako su hi-hatovi tihi i crash cinele kod kuce taman ili ne "strce" na svirci ih nema i klavijatura zvuci "mutavo" .
Dobos je dobar ali je ultra suv i jos na svirci ga pojede prostorija, neces biti zadovoljan,falice mu trajanje (tip: daj samo dobosu po tvom ukusu malo reverba/room-a -poigraj se malo sa tim efektima)
Boje u desnoj ruci fine ali isto dosta suve,i bice takve i na razglasu( da me ne shvatis pogresno ,ne pricam za sator varijantu da sve prsti i raznosi od delay-a i pliva u hall-u,nego da se u ritmu i bojama ipak cuje da je ta boja efektirana. Nisu sve suve,ali ima na kojima treba poraditi.
Distorzija (gitara) koju sviras u desnoj ruci sa pocetka negde je dobra kao takva da se pravi ista u tercama, a samo za solo se iz fabrickih efekata moze izvuci mnogo bolja gitara,mada je to stvar ukusa, ja vise volim da gitara nije toliko pitoma... Isto i riff gitara koja svira u ritmu,moze to dosta bolje,poslusaj fabicki ritam na primer "Welcome rock" slusaj kako tu radi fabricki riff. Mada slusam ponovo,ne rade ti svuda isto riff-ovi,negde dobro,negde kao sto sam rekao moze bolje,pa eto,razmisli o tome...
Ovi neki dzinglovi koje si ubacio su super,samo ti nece izaci na razglasu,mnogo se stapaju u aranzman ( ne svi,ali obrati paznju recimo na (39.2 vocoder voice)... Itd...da ne pametujem mnogo...
Neka moja zapazanja na prvu, a ti probaj na svirci/razglasu pa javi
Pozdrav i samo napred
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote