Tema: KORG Pa4X
Videti jedan post
Star 05.09.2015, 16:04   #37
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vic je super,ali i po Njemackom forumu Musiker Board muzicari diskutiraju o novom Korgu,Rolandu...
Da ne govorim u tudje ime iznosim samo svoje misljenje na osnovi vlastitog muzickog iskustva-40 godina a od toga 20-tak sa raznoraznim aranzerima.Pocevsi od Technics KN 1000,Roland g800,Korg Pa 80,800,2x i zadnje dvije godine Pa3.
Danas je kupovina nove klavijature postala statusni simbol ali kada se covijek iskreno zapita sto se dobiva sa kupovinom,dali je to bas jako potrebno,dali cu mozda bolje svirati i mnogo mnogo drugih razloga.Vjerojatno ce najvise profitirati FAJLASI a mnogi muzicari trebaju prave moderne ritmove a takvih je najmanje i sve se opet svodi na pravljenje vlastitih ritmova.Ritmovi za nasu narodnu muziku su dobro upotrebljivi i na mnogo jeftinijim klavijaturama kao npr.Roland BK3, BK5,da ne nabrajam vise ima ih vise nego dovoljno.Normalno uz drugu solo klavijaturu.Sa ovim misljenjem se nece sloziti kolege koji prate YU ELITU zbog namjenskih ritmova i raznih ostalih folova ali ne pratimo svi poznate i popularne pjevace i pjevacice pa mozemo hvala bogu imati slabije modele.Prije tjedan -dva kupio sam za prijatelja koji je u penziji i svira subotom za stariju publiku Roland BK3.Mala lagana kljava sa minimumom potrebnog ali ucitava sa usb-a.Ritmove sam dobio od par kolega koji sviraju Rolande,kopirao ih bez prerade i memorirao na stik.I?? ostao jako iznenadjen kako to lijepo radi!Ja nisam promoter Rolanda pa da sad pisem bajke,ali uho ne vara.Bk 3 sam ponio na svirku onako usput da cujem kako radi preko razglasa i jos jednom sam ostao pozitivno iznenadjem-bez ikakvog extra stelovanja jedan kabel u mixer i sviraj.Ritmovi su sasvim ok i nitko od gostiju nije ni rijec rekao zasto koristim Rolandove a ne Korgove ritmove. Da budemo na cisto Roland Bk 3 a ni svi ostali Rolandi se ne mogu porediti sa Korgom Pa 3 ali to nije ni bitno jer Pa 3 je 7-8 puta skuplji od Bk3.Nego da zavrsim sa ovim mojim postom, mislim da svatko od nas mora dobro razmisliti sto ce i kako ce i na sta ce svirati.Mnogi koji procitaju ovaj moj post ce se nasmijati i naci stotine razloga da se nasprda,nije ni vazno.
Ja mislim da svi ti Korgovi,Yamahini,Rolandovi strucnjaci izmisljaju toplu vodu i nude nam kutiju punu zelja po velikim cjenama pa tko voli-nek izvoli,i usput misle OVCE SU ZA SISANJE.Ja se kod njih ne sisam,vec i dalje sviram na Pa 3!

Pozdrav svima
ffb je offline   Reply With Quote