Tema: KORG Pa4X
Videti jedan post
Star 05.09.2015, 20:02   #40
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Gledam ovaj dugo cekani model i po svemu sudeci PA3 je dobio novo ime PA4. Ostalo sve manje vise je isto. Trebamo uzeti u obzir da je sa PA3 korg napravio skoro idealan aranzer sa funkcijama i odgovarajuci potrebama. Tesko je sada jos ici dalje ali moze se. Evo uzecemo u obzir da su skupa ulaganja u novu tehnologiju i da je losa ekonomska situacija. Ipak korg je mogao uz malo sluha da cuje sta nam treba. Zar na nasim forumima i na svim ostalim forumima nije jedna od najvecih vjecnih tema TERCE. Sam ja a vjerujem i drugi cekamo da korg rijesi tJ proble. Evo recimo jedna USER skala sa +12/-12 polutonova rijesava sve. I samo to da je u PA4 jabi vec drugacije razmisljao o kupovini. Ovak za sada po onome sto sam vidio ja necu kupovati PA4 koji je ustvari PA3. PA3 vlasnici mogu ovaj model bez problema preskociti a oni koji imaju PA1, 2 ili 800 pa i nize modele zbog nemogucnosti kupnje PA3 ( jer ce biti izbacen iz prodaje a vlasnici koji ga imaju sada nece ga prodavati) moci ce da kupe PA4 a mozda cak i PA3 le. Evo to je ono sto ja mislim o PA4
Ne kudim korga valjda eto nisu se snasli ali bez obzira gledajuci konkurenciju Korg ostaje na vrhu.
Roland sa svojim modelima se totalno izgubio u vremenu i odaljio od stvarnosti i potreba. Najjednostavnije receno uni su ispali iz lige i sad tu igraju u nekoj zoni. Tyros je i dalje zapadnjacka igracka za penzionere koji hoce da konacno snime dugo zeljeni demo.
keyboards je offline   Reply With Quote