Videti jedan post
Star 23.08.2011, 11:21   #1
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Sta najvise utice na krajnji kvalitet zvuka???

Imam jedno generalno pitanje,a to je sta najvise utice na kvalitet zvuka-kutije.mixer ili pojacalo? znam kazacete utice sve,ali zanima me sta najvise utice na toplinu i slatkocu zvuka?
E sad zasto pitam...Relativno zadovoljan sam zvukom koji imam,ali me malo pokolebalo kad sam pre par dana otiso na jednu svirku da cujem neke drugare kako sviraju...Napisacu sve ukupno manje vise sta su koristili...Pre svega imali su one plasticne kineske kutije Aster od 150 evra komda,dve takve...Dalje imali su dva pravljena bas bina,u ne tako zavidnom stanju,i ne bas nekog kvaliteta,rekao bih loseg kvaliteta...Imali su odvojeno snagas i mixer...Bio sam daleko pa nisam mogao da vidim lepo tacno koje su komponente,i kasnije sam popricao sa drugom koji je svirao,ali ni on nije znao da mi kaze tacno sta su imali,jer nije bio njegov razlgas...Sve u svemu imali su neki snagas kopiju profesionalnih snagasa,nije mogao ni marku da se seti,a i ja ga nisam prepoznao,tako da snagas je iz neke nize klase,i sa ne bas nekom snagom,jer je celo vece isao u pick...Mixer je bio suvi soundcraft bez snage i efekata...ne znam isto tacnu oznaku,secam se samo da je imao 3 vumetra po sredini mixete...Drug mi je rekao da taj mixer kosta oko 800-900 evra...Aranzer na kom je svirao je bio pa50...Kao sto vidite generalno komponente razglasa nisu neke zavidne,sem ovog mixera,sta vise,kad ovako citate rekli biste los razlgas...Ali moram da priznam da je radilo izuzetno slatko i toplo..ja nisam mogao da verujem u onakvu toplinu zvuka sa onakvim komponetnama...Osecalo se da kutije rade dosta mutno,i necisto,ja na mojim pravljenim imam daleko cistiji zvuk,ali i pored toga osecala se toplina,koja u svakom slucaju ne dolazi iz onih kineksih kutija,ipak je tu u pitanju ili snagas ili mixer...E kao sto rekoh snagas je bio isto neke nepoznata marka,kopija,i jedino kvalitetnije je bio taj suvi soundcraft mixer..imali su za vokale Alesis midiverb...Kad sam se raspitivao kod nekih ljudi rekli su mi da toplina zvuka najvise zavisi od pojacala..s obzirom da su ovi imali neko totalno levo pojacalo,sad sam zbunjen..Da li je moguce da su pored svih ostalih losih komponenti dobili tu slatkocu zvuka jedino onim soundcraft mixerom? pitam zato sto- ja da se stelujem i 3 dana,takav zvuk ne mogu da imam..na kutijama bih imao sigurno bar duplo cisci zvuk od njih,ali tu toplinu ne bih imao zasigurno...Jel mu to sad znaci,kupim neki suvi soundcraft mixer,povezem ga na moj mixer,i dobijem relativno slicnu zvucnku sliku kao oni?sta vise dobio bih i bolju,jer su mi kutije bolje od njihovih...Sta mislite moze li to tako? jer ja drugo ne vidim sta je moglo da daje tu toplinu zvuka sem tog mixera kod njih,premda su i kutije i snagas i binovi daleko losijeg kvaliteta od mixera...Da ne pominjem da je aranzer bio tek samo pa50,ali ga je onaj razglas veoma lepo izvukao...Recite misljenja...Znaci ja bih sada da dodam nesto u svojoj opremi,da dobijem jos malo na kvalitetu zvuka,na toj toplini..posle ovoga ne znam sta to da bude- da li snagas,ili neka suva mixeta?Recite sta imate na umu...hvala i pozz

Promijenjeno od Milan$ (23.08.2011 u 11:23 sati)
Milan$ je offline   Reply With Quote