Videti jedan post
Star 23.08.2011, 13:43   #2
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Najslabija karika u nasim sistemima su kutije, definitivno. Od njih zavisi mozda i 80% celokupnog zvuka.

E, sad, tacno je da i sve ostalo mora biti sto kvalitetnije da bi krajnji rezultat bio ok. Ja ovako, na nevidjeno, sumnjam da je zvuk bio dobar ali i pretpostavljam sta se dogodilo.

Ne mora da znaci da je zvuk bio dobar ako se tebi dopalo. Meni se isto nekad dopadne kad tako cujem, bude mnooogo los razglas ali sve ukupno, atmosvera, trenutak...Sve mi bude ok i pozelim da budem deo toga.

Kad opet sve preracunam, shvatim da me ljudi ne bi slusali ni 10 minuta da sviram tako i na takvoj opremi.

Mislim da kvalitet zvuka tebe u ovom slucaju nije povukao.

Mozda gresim ali ovo pisem iz iskustva, desavalo se i meni to.

E, sad, rekoh da su kutije najslabija karika. Kad uzmes kvalitetne kutije, onda mozes primetiti razliku izmedju dva mixera. Onda tu preovlada kvalitet predpojacala na mixeru koji utice itekako na zvuk. Efekat (hall, echo...) moze prividno "poboljsati" neki razglas, na dobrom razglasu to dodje ko slag na tortu.

Kod pasivnih sistema i pojacalo ima udeo u zvuku, kvalitetna pojacala ce normalno bolje zvucati.

Sve ukupno, bez dobrih kutija nema dobrog sounda, mozes da imas koliko hoces kvalitetan mixer, pojacalo, mikrofone, efekte.

Sa odlicnim kutijama i solidnim pojacalima i mixerima, moze se imati odlican zvuk.

Nadam se da sam pomogao bar malo.

Pozzz
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote