Videti jedan post
Star 05.05.2012, 07:50   #383
hammers
Vredan član društva
 
hammers's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.06.2008
Mjesto: Leskovac
Postovi: 200
Downloads: 1866
Uploads: 2
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 26 puta u 22 Postova
Interesi: Audio i video tehnologije
hammers befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
hammers pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

'Ajd' da i ja ''udjem'' u diskusiju...
Pre svega da kazem mom ''zemljaku'' @gerag da ga razumem sto se bori za stav da je Audya vrh medju "top" aranzerima na trzistu i na neki nacin ''best buy'', jer smo mi juznjaci temperamentni i ne odustajemo tako lako od svog ubedjenja..tako da je to na neki nacin opravdano.. ali ipak ima sigurno isplativijih stvari za taj novac...
Sto se tice Audya-e, imao sam priliku da je prostudiram, mada na kratko. Iskren da budem, nije ostavila neki sjajan utisak na mene do te mere da bih odmah ''pljunuo'' oko 3500e i izneo je iz prodavnice. Moze se reci da ima pomaka u njoj sto se tice ideja, ali spoj hardver-softver nije uradjen bas najsrecnije. Generalno je filozofija svih proizvodjaca klavijatura da za sto veci novac prodaju mali pomak u odnosu na neki svoj prethodni model. (Nista novo, globalna ekonomija je za to kriva, ali to je druga tema). Dovoljno je po modelima unazad uporediti Korgovu Pa seriju, Yamahinu Tyros seriju, i Ketronovu Audya seriju i videcete sta su dodavali u svoje modele i prodavali ih uvek skuplje. A razvoj kompjutera otisao svetlosnu godinu napred u odnosu na njih. Zasto to kazem?
Ko malo prati svetsku muzicku scenu i svetske klavijaturiste, (jer smo uglavnom ovde klavijaturisti, jel?), mogao je da vidi da svaki ozbiljan klavijaturista ima gomilu nekih cuda iza sebe. U sustini stvari, vecinu njih cine kompjuteri koji pokrecu VST instrumente. I naravno, to nije slucajno. Zasto? Zato sto jedna masina sa, lupam, recimo i7 procesorom, sa 16GB RAM memorije, sa 2TB HDD i ostalim stvarima, kosta isto toliko koliko i recimo Audya. A sami procenite kolika je to razlika, pre svega u ''suvoparnim'' ciframa. To je upravo ono sto @tranzit pise.
Moracu da se slozim sa svima da onaj snimak koji je postavljen za Audya-u, onaj mix loop-ovanih ritmova, zvuci dobro i malo drugacije od svega sto se "valja" po netu i sto se moglo cuti od takvih ritmova. Pa to mogu i da shvatim kao neki razlog zbog cega bi neko prodao recimo pa3x i presao na Audya-u. Ali na kraju krajeva, to je samo set i nista vise, necije tudje ideje koje ce svako imati u svojoj klavijaturi, sto vam ne dozvoljava da se muzicki izrazite, ali i to je druga tema, pa necu o tome.
Medjutim, sve te loop-ove ce jedna PC masina progutati ''za dorucak'', a mogucnosti za obradu su nepojmljivo vece na takvoj masini nego na samoj Audya-i. Ali i tu se javlja problem sa sredjivanjem, poznavanjem produkcije, iskustvom, vremenom, navikama i svim ostalim sto ne ide u prilog PC konfiguraciji takvog tipa za jednog coveka koji se bavi iskljucivo sviranjem.
Posto sam i sam poceo da sklapam jednu takvu masinu, tek sad uvidjam koliko te velike kompanije prave ''budalama'' prosecne svirace ubacujuci sicusne, kompresovane i bedne ROM-ove u svoje skupe masine predstavljajuci ih kao vrhunskim.
Kvalitet necega je uvek i apsolutno relativna i individualna stvar, ali prednost kompjutera u odnosu na hardverske klavijature generalno je veoma velika.
I sad da ne ispadne da ''navijam'' za @tranzit-a, samo cu ga zamoliti da demonstrira svoju masinu sto pre (ima vec jedan demo u njegovim snimcima, ali samo jedan) i dokaze ono sto sam i ja napisao.
Zakljucak cele price, iako se mnogi ne slazu ili ''nece'' da se sloze, je da je za mogucnosti koje nudi Audya- preskupa, kao i svi ti ''top'' modeli danasnjih aranzera.
Toliko.
Svako dobro!
hammers je offline   Reply With Quote
Ćlan 3 Vam se zahvalio, hammers, za koristan post:
aleksandar031 (05.05.2012), Burli (05.05.2012), momo (06.05.2012)