Videti jedan post
Star 06.11.2011, 23:24   #20
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@aleksandar 72

Sve sto si citirao je moje, sve sto si napisao ispod nema veze sa tim sto sam ja napisao.

Nigde ne tvrdim da je zvuk bolji sa 4 satelita nego sa dva satelita i dva woofera. Pazljivo procitaj sta sam napisao pa onda komentarisi slobodno.

Sa dva woofera PRX618 (bilo koja) i dva satelita PRX612M ili 615M ce te pojesti sala od 300 ljudi, neces se cuti od zagora i galame. Najbolje je 4 woofera i dva satelita odozgo i sve to od oko 5-6000w pa da ozvucis taj prostor, ovako je to mrshav posao. Delio sam vase misljenje ranije i bio totalno protiv razbacivanja kutija po sali (koristio sam sisteme sa wooferima, glupirao se) ali sam kasnije promenio misljenje totalno. Sala se na svadbi ili bilo kom veselju kod nas mora ozvuciti cela u smislu da se ceo prostor pokrije kutijama ili na nacin koji sam opisao gore (a ne vazi za OMB vec za bend) i nema dalje. Pa nash muzicar stavi trosistemku iza sebe odvaljenu do kraja (isto koliko su odvaljene i sve one napred) i sve ako ne postavi levo i desno dva woofera i dve 12"...

I poslednje a najvaznije, taj woofer treba neko i da nosi, tema je vezana za OMB, za takva dva woofera treba i mesto u autu a da ih covek sam nosi, sanse nema.

Prema tome, svaki dalji razgovor o wooferima je ok pod uslovom da ih sam covek moze nositi (da nisu po merama veliki i glomazni i da nisu preko 20kg). Ako ima neko predlog, izvolte.

A pametovanje ljudi koji nikad sami nisu svirali i nemaju cak ni svoju opremu o tome sta kako zvuci i sta je bolje, ne zelim ni da procitam a kamo li da poslusam. Ovo mi je 20. godina bavljenja svirkama a 28. bavljenja muzikom. Nanosio sam se ozvucenja i znam itekako sta je dobro a znam i sta je zgodno i sta izvodljivo. Danas volim i woofere i 20 kutija i spremam se sutra da ih nosim, svane li, tek onda vidim sta cu stvarno moci da ponesem.

OMB zahteva kompromise u svemu, i u kvalitetu svirke, i u kvalitetu ozvucenja a i u tome da ne znas gde ti je glava kad se vratis sa svirke. Pa jos light... Pa gde je svirka, drugari moji?

Ovde je rec o laganom ozvucenju za OMB i o tome mogu dalje komentarisati, ozvucenje za bendove je totalno druga tema koja me apsolutno ne interesuje.

Pozzz
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Beethoven za ovaj koristan post:
momo (07.11.2011)