Videti jedan post
Star 05.08.2017, 00:43   #19
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Drage kolege,@megane i @nikadvišekorg
ja vrlo dobro znam šta bi trebalo ,ili šta znači licenca,šta članostvo u nekom udruženju muzičara...za vašu informaciju,prvi put sam postao i učlanio se u udruženje "Donat koje je bilo u Zadru 1987g!!Davno?
E,drage moje kolege,ako država(pa i ova moja,kakva je takva je) hoće da dovede nešto u re onda ti kao muzičar ili izvođač moraš da imaš licencu za rad da bi obavljao neku delatnost(svirao,pevao,...),a da bi dobio licencu moraš da budeš član nekog udruženja muzičara koje te vodi kao svog člana i koje "KAO" o tebi brine!!!
Kad sve to ispuniš onda će i doći na red da te oporezuje,što je meni dragi kolega Megene vrlo jasno jer pored OMŠ sam ekonomista šti mi je u stvari i pravo zanimanje! Na papiru.
Znači u,ti ili bilo ko drugi po zakonu ne bi smeo da obavljaš tu delatnost ako nemaš licencu-ioli dozvolu za rad.To je nešto drugo što se to ne primenjuje u praksi.
Nemoj se iznenaditi ako ti jedno banu i zatraže to,ova nazovi država traži i mnogo terže i gore stvari o pišplljive licence.
@nikadvišekord izgelda da ti ne poznaješ ovu materiju.
Da bi se preko estrade prijavio na PiO moraš da imaš neke papire,je"da'moraš imati određeni obrazac i potvrdu o prijavi u kojoj se zavodi ime tvoga udruženja kao "firma"ispred koje si ti zaposlen i obavljaš svoju delatnost!!!!!!
Ni "skinuti" se sa tog osiguranja ne možeš ako nisi izmirio sve obaveze prema svom udruženju jer ti oni neće dati "ODJAVU"(oni slu ti dali "PRIJAVU") tqako da hteo ti ne hteo,ako hoćeš da se prijaviš i da budeš profesionalac u punom smislu reči(ja sam bio 17g) i upisano mi kao staž nu samostalnoj delatnosti,moraš da obaviš i uradiš sve te radnje.
Ne smatram sebe budalom!
Da li će biti poreza i na koji način,ne znam,ako oni odluče,biće ga!!!!!

Promijenjeno od VUNIMRAV (05.08.2017 u 00:52 sati)
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote