Videti jedan post
Star 09.08.2017, 11:26   #58
zona
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.08.2006
Postovi: 41
Downloads: 1599
Uploads: 32
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 9 puta u 7 Postova
Instrumenti: KORG PA2X PRO,Gem Genesys Pro,Guerini Superior III
zona befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Uverenje se izdaje muzicarima kojima je to osnovna delatnost i duzni su da se u roku od tri dana prijave u poresku upravu i na taj nacin ostvaruju penziono,zdravsteveno osiguranje,a potvrda se izdaje onima koji se muzikom bave kao dopunskom delatnoscu i ne placaju penziono i zdravstveno osiguranje vec samo porez,i ima razlike u obracunu kako se placa u jednom a kako u drugom slucaju,a licenca je zargonski samo i ustvari i ne postoji u tom kolektivnom ugovoru.E sad mislim da proziva udruzenje muzicara dzeza i rok muzike,da oni kao ne izdaju validna uverenja i potvrde, i tu je nastala zabuna,jer covek kaze da samo njihova uverenja i potvrde vaze,a sva druga su fals,sto odmah stvara sumnju,jer sto ja ne bih mogao da biram gde cu da izvadim potvrdu,nego moram kod njega i onih koje je on ovlastio,a oni koji su se odvojili nisu validni.To bi isto bilo koa da samo ja mogu da sviram i oni kojima ja dozvolim a koji se pobune bice sankcionisani i ne mogu da sviraju jer im ja nisam dozvolio,jer ja sam glavni baja,sto je budalastina teska.I ja mislim prema tom kolektivnom ugovoru moraju da postoje dva reprezentativna udruzenja i to su savez estradno-muzickih umetnika srbije(SEMUS) i udruzenja koja njima pripadaju i udruzenje muzicara dzeza zabavne i rok muzike,tako da ne znam na osnovu cega na snimku proziva udruzenje muzicara dzeza da ne izdaju validna uverenja,isto kao sto znam da su muzicari zbunjeni i mnogi ne znaju sta da rade,i da postoje tu mnoge nejasnoce.I da se pojavljuje i neki sindikat kome bi trebalo da placate clanarinu,a po ustavu niko ne moze da vas natera da budete clan nekog sindikata ili udruzenja itd.
Dodato:
Naravno odnosi se na Republiku Srbiju

Promijenjeno od zona (09.08.2017 u 11:39 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
zona je offline   Reply With Quote
Ćlan 3 Vam se zahvalio, zona, za koristan post:
megane (10.08.2017), nikadvisekorg (09.08.2017), VUNIMRAV (09.08.2017)