Videti jedan post
Star 09.02.2010, 03:58   #1
roland
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 10.03.2009
Postovi: 17
Downloads: 301
Uploads: 2
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
roland befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Generalna postavka za novi set...saveti i predlozi

Pozdrav za kolege i koleginice!

Evo ovako, imam Korg PA800 i pravio sam moj set od A do S, cak sam i ceo repertoar smestio u Songbook tako da na jedan "klik" imam sve spremno za pesmu.
Jeste mi mnogo vremena oduzela ta priprema ali su mi ritmovi uskladjeni i svi su podjednake jacine, vredelo je truda.

E sad, ja sam to radio po nekom sablonu...nivo bubnjeva do odredjene jacine, bas do odredjene jacine, snagu sam kontrolisao u sound forge-u sa VU metrom....itd itd...

Zanima me kako podesavate Vase setove, na koje kanale i na koji nacin koristite ekvilajzere, da li stavljate efekat na bubnjeve, koji efekat stavljate i koliko.....

Ja cu navesti nekoliko bitnih koraka na koje sam obracao paznju:

1. Bubanj sam stavljao na nivo od 105, naravno u nekim ritmovima je bubanj jaci a u nekim slabiji ali generalno jacinu sam stavljao na 105 pa onda +-10 da budu iste jacine. Dodavao sam malo reverb hall-a i u ekvilajzeru sam malo dodao basa i visokih.

2, Bas gitaru sam stavljao na jacinu 110 i malo sam dodavao basa na ekvilajzeru.

3. Sve favorites ritmove sam sredio tako da nisam pravio posebno performance za njih, vec ih odatle pozovem preko songbooka.

Hajde napisite neke vase cake koje ste koristili prilikom pravljenja set-a i koje preporucujete kao dobre,

Pozdrav za sve!
roland je offline   Reply With Quote