Videti jedan post
Star 13.12.2017, 16:25   #7
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Moram se i ja umijesati u ovu raspravu

Evo, prije nekih 3 mjeseca sam kupio pa4x(hajd ono, nije mi bila potreba, pa2x mi je radio posao i vise nego odlicno, nego cisto postovanje prema poslu), iskreno, nisam ni znao sta kupujem, pogledao sam par prezentacija na youtube-u, hajd kontam da ga *ebes ne mogu se zeznuti s novim modelom, sigurno je bolji nego onaj stari, s obzirom da je to Korg(pod tim podrazumijevam iste boje, ritmove, bubnjeve, bas gitare i opcenito gitare i ostale instrumente koje korg iz serije u seriju isto plasira)...

E, doslo vrijeme (posto sam se ulijenio) da se sjedne i radi klavijatura, vidim ja treba konvertirati set, hajd kontam ma isto je to samo je korg nesto ubacio malo drugacije, konvertiram ja svoj set sa pa2x kad ono pafff nista niscim, nije niti jedan instrument(govorim o fabrici koje sam koristio a ne o semplovima) nije na svom mjestu u ritmu, sve je drugacije... Na prvu sam popi*dio, sta je ovo koje je ovo smece od klavijature pa ne mogu stari set normalno ucitat kako treba...

No, igrajuci se i istrazivajuci malo njene fabricke/tvornicke performanse(pod ovim mislim na to sta je to sto je korg napravio fabricki u odnosu na pa2 a da je "bolje"), kad ono pop rock ritmova, bubnjeva koliko ti Bog dragi hoce, kad se udje u pojedinacnu sekciju bubnja(ono gdje mozes posebno stavljat kompresor, gate limitere itd na elemente bubnja i ostalih instrumenata) kontam u sebi, pa jesam glup, vidi ovo sta sve klavijatura nudi, a kad se malo doradi(ukusi su razliciti) to zaista zvuci super...

Na kraju sam 4 ritma prebacio sa pa2, a od semplova samo svoju gitaru i neku tamburicu... Za pop rock, domace, dalmatinske i ove nase lagane fabrika, za narodnjake ipak moras nesto ubacit od semplova (mislio sam na harmonike i tako to, a i to ne moras, toliko opcija ima da se sve moze fino doradit nego sam lijen) , to sam iz nekih pa4x setova nasao i povadio neke sitnice koje su mi se svidjale...

I opet klavijaturu sredjuj iz pocetka, no ovaj put pametnije, ne slusalice, ne monitori nego direkt na razglas na kojem sviram i ne cackam eq sve mi je flat, i zaista dobro zvuci(meni osobno)... i opcenito mislim da mi premalo iskoristavamo fabriku, a ona u biti najbolje izlazi pa i od svih semplova(bar do sad sto sam cuo)... Pa4x nudi toliko opcija da je to sramota, pa bar 30% iskoristiti od toga sto nudi i mora zvucati kako treba...

Toliko od mene pozdrav forumasima
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno

Promijenjeno od mirandess (13.12.2017 u 16:27 sati)
mirandess je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio mirandess za ovaj koristan post:
nikadvisekorg (16.12.2017)