Videti jedan post
Star 04.12.2006, 15:20   #22
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Krešimire...(molim da ne ide tema u lock)...Jarane znaš li ti šta je uživo svirka a šta je studijska?...Ja mislim da znaš jer te poštujem kao čovjeka i kao muzičara...Ali da ti kažem primjer šta će sad nekome 20 klaviaturi u studiju i oprema vrjedna par hiljada eura kad taj čovjek s tom opremom ne može da odradi ni pola kvalitetnu muziku kao što je napravi jedan velemajstor i virtuoz na jednom Ekstremu i Pa1X?...Evo ja vam govorim iz provjerenih informacija---Seiko Pašovski je u NIMFA SOUNDU Seji Kalaču,Feđi Dizdareviću,Mensuru Duriću,Asimu Bajriću,i možda još kojem,ljudima odsviro komplet muziku sa G-1000 i LE-jem i Yamahinim TX-modulom...E sad takav kvalitet što ga je on napravio nisu mogli emitovati na Grandu sa tonom opreme i instrumenata...Za primjer od Seje Kalača pjesma TIK-TAK...Prvu verziju je Seiko odsviro sa Ubitačnim trilerima i tehnikom,a drugu verziju su napravili u Grandu u duetu Sejo-Stoja...ili npr. ona pjesma "ovo je pjesma za tebe ljubavi moja" u prvoj verziji se čuje majstorluk (sa 2 sintha) a u drugoj "Grandovoj" tehnici mali milion instrumenata ali zvuk KATASTROFA...Dakle svaka čast svima tim PROFESIONALNIM INSTRUMENTIMA ZA KOJE JA NISAM ČUO...Nisu mi potrebni jer pazi ko zna da svira njemu ne treba ništa više od jednog dobrog aranžera i solo sintha...S tim može da napravi čuda...A sad da neko ima puno skladište najboljih sinthova svijeta-šta mu to koristi kad ne umje da svira kako treba ili kad nema trilera,tehnike,brzine...Evo vidite Anela-čovjek sa G-1000 i Le-jem svira do jaja-sa ta 2 sintha bolje odradi poso nego mnogi ovdje na forumu koji imaju studije i desetine raznih sinthova,ali Anela je učio Seiko svoju tehniku,i potom nije važno šta sviraš nego kako sviraš...A da ne govorim za Seiku Pašovskog koji sa Pa1X-om UBIJA na svirakama...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote