Videti jedan post
Star 13.12.2017, 02:59   #3
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Nisi me skontao..Set jeste od pa800 stavljen u pa4, cisto onako,eto da cujemo sta ce se desiti, kako to zvuci na prvo slusanje, pogasene sve novotarije i pomagala na pa4, i eto cisto da cujemo, hoce li tako sve na 0 biti neke razlike izmedju aranzera..Prvenstveno,to je stavljeno da se cuje razlika u punoci zvuka, koja je tu naravno u korist pa4, ali tada smo istovremeno primetili to o cemu sam pisao u proslom postu..Dakle,ritam sekcija jeste radila punije, mocnije masnije, ali mi jednostavno manjkaju srednji u odnosu na pa800...Dakle, kutija je JBL srx 815p aktivna, ona na sebi ima dva nezavisna ulaza, u jedan smo bocnuli pa800, a u drugi pa4, stavili ih na isti jacinu, kutija je stajala na stalku na sredini sobe, i ucitali smo isti set iz pa800 u pa4x i pustali isti ritam na pa4 i na pa800, jednu pa drugu klavijaturu i uporedjivali...Elem, Volums i u pa800 i na pa4 su svi stavljeni na 127( drums, bass i acc - ko svira korga, zna o kojim Volums pricam)...Na pa800 iskljucen master EQ, kod mene na pa4 samo dodato malo bassa na master EQ, mada smo probali i sa njim iskljucenim, klavijature obe pojacane otprilike na istoj jacini, ne preglasno, nego onako fino za slusanje i uporedjujemo ritam sekciju....I jednostavno kao sto napisah, fali mi srednjih u odnosu na pa800, bas tih srednjaka preko kojih je njgov zvuk isplivao i bio jednostavno tezgaroski receno - sladji, topliji...Nisam lud, znam sta sam cuo...Isti ritam, sa istim podesavanjima do u milimetar kod mene zvuci masnije, ali bass gitara kod njega konkretnija, i uskladjenija sa celim ritmom, slicno i kontra...Na pa4 kao sto rekoh evidentno punije, deblji zvuk, ali nekako na prvo slusanje ne izbalansiraniji, ne tako topao - za moje uho, a i mojih prijatelja, jednostavno siroviji zvuk,zvuk kom treba malo tvikovanja oko eq..Zasto je tako? Jbm li ga, da znam odgovor, ne bih trazio ovde diskusiju, ali sam se u to 100 posto uverio. Moj neki preliminarni zakljucak jeste da mi fali neke "sredine" preko koje ce sve to lepo da ispliva, sad koje ce tacno frekfencije na to da uticu, jbm li ga...Ja na svirkama izbegavam previse da petljam po master EQ na klavijaturi, upravo zbog toga - da ne bih na mali milion mesta uticao na krajnji zvuk( master eq klajve, eq kanala na mixeru, master EQ mixera) i onda se na kraju upetljas ko kuce u kucine i ne znas gde si poso gde si doso, gde si sta dodao, gde sta oduzeo...Zato ne cackam previse master eq klavijature, i master eq mixera, sem kada je potrebno da se sredi losa prostorija, i najvise podesavam na samom kanalu mixera zvuk za moju klajvu i to je to - razlog zbog cega i jesam pokrenuo post, sto primecujem da mi na svirkama fali malo tih zdravih/pravih srednjih frekfencija, pa sam hteo da isceram medjeda na cistinu, da vidim gde to meni manjka, jos sada kad je dosao kolega sa ovim pa800 kod mene, to sam samo potvrdio, samo jos da utanacim, sta i gde.Vrlo sam osetljiv po pitanju zvuka, znaci ako mi zvuk nije na mestu, ja ne mogu da sviram, mogu milioni baksisa oko mene da lete, ja ne mogu mirno da sedim i sviram, moram da cackam mixer, i otud i ova tema..Pa eto, ako ko ima koju pametnu da kaze, tu sam raspolozen za diskusiju - ja sam samo izneo moje laicko vidjenje, koje sam vam onako laicki i preneo...Hvala i pozdrav
Dodato:
P.s gore sam greskom napisao 5 umesto 3Khz

Promijenjeno od Milan$ (13.12.2017 u 03:05 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Milan$ je offline   Reply With Quote