Tema: Roland BK-7M
Videti jedan post
Star 18.04.2011, 14:12   #23
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Stigao mi je prvi komad ovog modula pa cu ga lagano testirati da vidimo sta sve moze. Ono sto se za sada sigurno zna je da mu je cena u Roland Planet-u 990 eura i da ga ima na lageru


PICT0319.jpg

PICT0320.jpg


Povezivanje ide veoma lako kada je u pitanju externi kontroler (u mom slucaju je to Roland Fantom)...povezuje se midi kablom,ukljuci se modul,zatim se ukljuci kontroler,modul sam prepozna MIDI konekciju i startuje WIZARD (vodic kroz konekciju) gde odredimo par bitnih parametara tipa kakav je kontroler u pitanju (harmonika,klavijatura itd) odredi se da li ce kontroler raditi samo sa jednim ili vise midi kanala i to bi bilo otprilike sve,za 2 minuta gotovo. nakon toga sva podesavanja su na modulu,sve je splitovano na C4 tonu tako da prakticno i nema nekih posebnih podesavanja osim da se po potrebi upali UPPER 1 ili 2,LOWER,Manual BASS itd,sto postoji i na klasicnim aranzerima.

Pregled kroz korisnicki meni modula je relativno lak i zgodan,kada se sve prethodno memorise kroz performance sam rad je veoma lak. Kazem ovo su mi prvi utisci,videcu vremenom kroz rad kako ze sve izgledati. Tonski je odlican,pricam o onome sto je fabrika ponudila odmah se vidi da sprava ima ozbilnjnog tonskog potencijala...

Pokusacu da usnimim i neki demo sa pravljenim ritmom iz radionice naseg kolege Milanceta i sajta www.rolandritmovi.com pa da vidimo kako ce itaj deo price izgledati
  Reply With Quote