Videti jedan post
Star 29.11.2017, 00:43   #27
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisam nikada radio na x32 i po ovim slikama teško mogu odgonetnuti da li je problem u podešavanjima. Ja bih pojednostavnio stvari, izbacio DCA iz igre, signalom s kanala išao direktno na LR izlaze, spojio samo klavijaturu bez vocalista, onda ubacio vocalist na MAIN OUT Tyrosa, pa onda isto pokušao na SUB izlaz ....

A opet kažeš i ovo.
Citat:
Originalno postovano od jtodorov Pokaži Post
Probao sam i to. Direktno sam povezao mikrofon za Tyros-a i opet se javljao isti taj sum na zvucnike (isao sam isto na SUB 1 i SUB 2 izlaze), ali na slusalice vezane za Tyros se ne cuje nikakav sum. Zato ne mogu da odredim da li je problem u Tyrosu ili u mikseru
Tu ne smije biti šuma, bez obzira da li iz Tyrosa ide signal mikrofona ili ne. Slušalice su sasvim druga stvar, drugi izlaz i nivo signala, nemoj suditi po njima.

Moj ti je prijedlog da nađeš nekoga tko je blizu i tko se razumije, pa da na licu mjesta provjeri u čemu je problem. Sumnjam da ćemo ovako doći do riješenja jer možemo tapkati u mraku , a da problem leži u nekoj sitnici koju na daljinu ne mogu niti predpostaviti.

Što se tiče podešavanja Gaina, nećeš pogriješiti ako pratiš meters i peakovi ne smiju (ne bi trebali) ulaziti u crveno. Na 4 kanalu postavi 1BusSend na 0db. Dok pjevaš na mikrofon, s Mic Gain potenciometrom na Ty5 doziraj da se pali žuto ali da ne ulazi u crveno. Isto tako kontroliraj preko Meters na x32 dolazni signal na kanalima 15 i 16. Međutim, onaj šum koji čujem na snimci nema veze s postavkama gaina jer se radi o klasičnom "brumu" koji je inicijalno poprilično velik, a samo se dodatno povećava s podizanjem ulaznog signala.
casper je offline   Reply With Quote