Videti jedan post
Star 13.09.2018, 10:57   #22
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Fekete Pokaži Post
E sad što se tiče onog što me zanima to je da bi želio stavit bar još jednu kutiju da mi služi kao monitor.... zanima me da li mogu i uzet neku pasivnu kutiju ili baš aktivu i kako bih ju trebao onda spojiti tako da mogu pojačat ili smanjiti po potrebi taj monitor. Da li kutija mora biti minimalno 250W ili koliko, pošto je izlazna snaga mixera 2x250W. Uzeo bih radije pasivu jer je jeftinija od aktive...
Ne prostaje ti drugo nego kupiti neki mali aktivni monitor. Njega spajaš na MONITOR izlaz iz mixera.

Što se tiče ostatka sustava, ovi se basovi nikako ne uklapaju u koncepciju s tim mixerom. Mixer je slab i možda dovoljan samo za gornje kutije PRO15N. Ako na to spajaš i basove bez da uključiš skretnicu, imaš 4 ohma po kanalu i sumnjivih 250W. To nikako nije dostatno, a još gora je situacija ako je skretnica uključena jer tada radiš na 8 ohma.

Moj ti je savijet da za ovih 150-200 eura koje planiraš uložiti u monitor kupiš dodatno pjačalo koje ćeš koristiti za basove. Monitor će ti ionako na ovom sustavu samo malo donijeti bolji subjektivan dojam ali ništa više od toga. S ovim basovima i odgovarajućim pojačalom ćeš dobiti dodatnu snagu ali i mnogo bolju zvučnu sliku.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
Fekete (13.09.2018)