Videti jedan post
Star 02.08.2011, 15:05   #5
mojkarma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.04.2009
Mjesto: Varaždin, HR
Postovi: 217
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G8 + ARX03 BRASS
Interesi: glazba, paragliding
mojkarma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja mislim da je sada drugorazredno pitanje hoćemo li efekte smatrati dijelom sound engina ili ne.
Napisao si da je Yamaha u MOX ubacila kompletni sound od Motifa XS bez i najmanjeg izuzetka i to je ono sto najvise cudi.
Eto, ja sam samo dodao ta to uopće ne čudi, jer je to Yamaha isto napravila i s Mo serijom gdje je preuzela "kompletan sound engine" od Motifa ES. I kao paralelu sam naveo Korg koji je to isto napravio s Le.
Ne umanjujem u ničemu vrijednost klavijature, samo velim da tu nema ništa čudno ili unikatno što se i do sada nije radilo.
I naravno da klavijatura može poslužiti i kao prva. Ja sam naveo kao druga zbog ograničenja koje sam nabrojao. A ne možeš relativizirati stvari i reči da su nedostatci koje ja navodim od marginalnog značaja. To valjda ovisi o svakome ponaosob i ne može se paušalno reči. Niti tvrdim da su ti "nedostatci" bitni niti da su nebitni. Ako netko treba mogućnost učitavanja vlastitih semplova (što je kod naših gažera gotovo pa pravilo) onda MoX ne dolazi u obzir. Isto tako valja kod kombiniranja zvukova znati da nakon trećeg zvuka u kombinaciji više nema insert efekata. To su činjenice. A svatko za sebe valjda zna što mu neophodno treba ili ne.
mojkarma je offline   Reply With Quote