Videti jedan post
Star 06.01.2017, 15:37   #24
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo mojim porođajnim mukama je nakon skoro 4 mjeseca došao kraj, ali sama zamjena matične ploče nije bila dovoljna da se sve završi. Evo detaljnog opisa šta da se radi kada dođete u situaciju kao ja, kada zamijenite matičnu ploču.
Jučer mi je matičnu ploču zamijenio elektroničar. Međutim, primijetio sam da mi samo radi prva 61 dirka i da su čudno transponirane. Uđem u sistem info i vidim da mi piše Roland Fantom G6! Međutim, znao sam da su matične ploče iste i da samo moram nać foru gdje da mu odredim koja je varijanta Fantom G-a.
Probao sam da nađem servisni manual, ali našao sam ga samo za Fantom X serije, gdje sam vidio da se rade inicijalna setovanja za matičnu ploču i model, ali fora nije ista na G serijama.
Evo prije nekih pola sata sam kontaktirao sa jednim ovlaštenim serviserom koji mi je pokazao foru. Prvo se Fantom mora upaliti u Service Test modu. To se radi tako da kada se klavijatura pali drže tasteri TEMPO i EFFECTS (ROUTING) zajedno. Kad klavijatura uđe u testni servisni mod, onda se ode do stavke 25 Keyboard. Uđe se i tamo piše G6. Zajedno se pritisnu tasteri SHIFT i SOLO SYNTH i onda se prikaže G7. SHIFT + EXIT i na zadnju stavku factory reset. Kada se to kompletira, ugasi se i upali klavijatura.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote