Tema: Roland BK-9
Videti jedan post
Star 23.03.2013, 01:54   #20
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Casper to je poslovna politika Rolanda i oni su vjerovatno dosli do zakljucka da im nije potreban takav aranzer, bar do sada, u ponudi jer im posao ide sasvim dobro (i vise nego dobro) i sa ovim asortimanom. Njih najvjerovatnije i ne interesuje ta kategorija potrosaca jer od nje imaju najmanje koristi. Mislim da preferiraju masovnu proizvodnju po najpristupacnijim cijenama. To je kljuc njihovog uspjeha.



@LAsER

I ta "fleksibilnost" koja je veoma, veoma diskutabilna, nikako ne smije da kosta 3.000 eura vise. To nije fleksibilnost, to je drskost i bezobrazluk, ne znam kako bih to drugacije nazvao. Jednog muzicara prevashodno interesuje sound onoga na cemu svira a sve ostalo je drugo i trecerazredno. A bas po tom pitanju Roland ne zaostaje ni korak. Nazvah obicnom "sminkom" upravo tu nabijedjenu "fleksibilnost" skupih aranzera... to i dalje vazi. Sam se bavim projektovanjem i gradnjom najsavremenijih muzickh elektronskih instrumenata i prisiljen time, veoma dobro sam upucen u sve cijene, vrijednosti, fleksibilnosti i mogucnosti danasnje tehnologije. I Yamaha, i Roland a i Ketron koriste kompjutersku hardver tehnologiju iz proslog vijeka a prodaju je po cijenama najboljih i najsavremenijih komponenata. Prevara, sramota i kriminal !!!! Da bih te bar djelimicno uvjerio u ovo sto pisem, obavijesti se direktno kod Yamahe recimo za cijenu 512MB prosirenja za njihov Tyros, uporedi to sa cijenom tog istog memory modula u prodavnici kompjuterskih dijelova... sve ce ti biti jasno. Isti odnos cijena vazi i za sve ostalo na tim instrumentima, budi potpuno siguran. Otuzno mi je i kad razmisljam a kamo li kad pisem o tome... zato da se ipak vratimo na temu o Rolandu BK-9... pametnije je i korisnije.

Promijenjeno od tranzit (23.03.2013 u 01:58 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote