Videti jedan post
Star 30.08.2018, 10:14   #49
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ok, @GALA je čuo snimak na takav način. Pitao sam ga na što je slušao jer očito imamo različita "uha". Konstatacija da na drugom snimku uopće nema basa pomalo me iznenadila.

Citat:
Originalno postovano od GALA Pokaži Post
..... jes da je kamera snimala i niej to realno al cak kamera bolje ce uvatiti drugi snimak jer joj ne smeta bass sto znaci da na drugom snimku nema basa uopce...
U istoj rečenici je kontradiktorna tvrdnja pa me i to malo buni. Ako kameri u drugom snimku smeta bas, onda bi ga po tome trebalo biti više? Pustimo na stranu to što kameri nema što smetati, ona snimi ono što su mikrofoni sposobni snimiti.

Ne znam. I nema ljutnje, svatko ovo vidi i čuje na svoj način. Postoje određene zvučne razlike ali one su po mom mišljenju male, a ponajmanje se osjete u spektru dubokih. Kod MAUI više dolazi do izražaja srednji spektar, on je rezolutniji i čišći. Možda će upravo zbog te karakteristike netko čuti da postoji "manjak basa".
Treba poslušati sam završetak videa gdje sam namjerno izdvojio isti dio pjesme, a snimano je otprilike iz iste pozicije. Pa evo, možda se još netko javi u temu da komentira baš ovaj dio i kako čuje tu razliku.

https://youtu.be/74NjQHLcU8M?t=3m23s

I ne, nisam stavio snimak kako bih "tražio pobjednika". Ja sam svoj sud o MAUI-u donio na svirkama u različitim uvjetima, od 20 ljudi pa do ovakvih prilika gdje ih je okupljeno mnogo više. Na forum sam postavio video prvenstveno da bi eventualni zainteresirani članovi mogli doživjeti i na neki način čuti što ovaj sustav može. Ne zanosim se time da na ovom molu MAUI "razvaljuje" i da on može parirati nekim većim i ozbiljnijim sistemima. Treba biti realan, da se na ovaj ogromni prostor stavi i "10kw kutija", opet nekome ne bi bilo dosta. Prvih par stolova bi bilo prazno ali ostatak publike ne bi osjetio neku bitnu razliku.

Tražio sam ozvučenje koji bi bilo optimalno za moje nastupe. U 80% slučajeva se radi o proslavama do 100 ljudi gdje gostima srednje životne dobi sviram uobičajeni domaći repertoar. Kod takve klijantele je pitanje glasnoće uvijek prioritet. Oni ne žele da im decibeli bubnjaju po ušima, to je na neki način uvijet. Svjestan sam da baš to određuje količinu mojih budućih nastupa. S druge strane, ponekad postoje prilike kao što je ova na videu gdje moraš malo imati više snage u ozvučenju. Bez obzira što imam privilegiju i mogućnost da za ovakvih 5-6 gaža godišnje koristim besplatno mnogo veće sisteme od kombinacije A na videu, ja ipak volim kada su stvari optimalizirane, i kada su moje vlasništvo. Zato sam posebno zadovoljan što je MAUI u kombinaciji s dodatnim basovima posao odradio odlično, a kao što sam već napomenuo, vidim da ima prostora za dvostruko veću snagu u basu. Pa ako Bog da zdravlja i sreće, na godinu će i to biti testirano. Na istom molu i s istom pjesmom od Daleke obale.

Promijenjeno od casper (30.08.2018 u 11:11 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
tonijo (30.08.2018)