Videti jedan post
Star 14.07.2022, 16:17   #15
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 381
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od sinisa Pokaži Post
Kako mozes da usporedis klavijaturu iz 2000 ili 2001 koje je godine vec izasla Va serija sa klavijaturom iz 2005 ?

Tyros 2 je izasao kad i Roland G70
Roland Va isto kad i Pa80
Ne secam se da je neka klavijatura iz 2001 imala usb ili Mc. Tad su diskete jos uveliko bile u opticaju.
Rudiii je napisao da bi između I3, Va7, Tyrosa 2 izabrao Va7 koji je imao neke dobre ideje...
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od Rudiiiii Pokaži Post
... u svakom slucaju vintage zvuk G1000 meni ne nedostaje ali Dzenan kad zapjeva, njemu bi i Farfisa c23 bila dobra

Sto se tice polifonije, Tyros 2 je imao 128 layers po udaraljki (wow) ali ne znam da je iko koristio toliko a i da je htio nebi mogao jer nema toliko mjesta za semplove. Korg je isto kuburio sa polifonijom jer u nekom trenutku je zvuk poceo nestajati jer polifonija nije mogla podrzati multilayers pa su se muzicari zalili ali navodno niko nije dobio otkaz zbog toga Sto se mene tice, za Tyros 2 sam dobio od nekih renomiranih i slavnih muzicara set koji samo ubacis i ne boli te glava i ne treba ni da sviras koliko je dobar ... kad ono: svi semplovi podignuti i u distorziji, pikuju a ritmovi na nivou Farfisa 1952. Jedino objasnjenje je da su htjeli da se izblamiram Imao sam mantru: 'bolje tudji set bez znoja nego vlastiti sa pivom' i zaebah se. Ona dva seta sa Yamahine stranice su vec licila na nesto ali je vrlo diskutabilno ako ti za bilo koji aranzer treba brdo semplova. Internal zvukovi bi valjda morali biti u vecini ... Inace kod Yamahe mi se svidjalo sto u nekim ritmovima gitare zvuce kao vibrafon pa od jednog instrumenta imas dva, pravi vintage sound Ali to je velika prednost jer kad to cujes odmah znas da je aranzer (Yamaha) u pitanju s ne zivi band
Za 128 layersa nisam znao. Znam da je drum set imao po 8 layera po elementu.
Što se tiće gitara u ritmovima s T2 je počela era dobrih i autentičnih gitara na Tyrosima. Zapravo su po meni te gitare toliko dobre da su unatoc ograničenom broju tvorničkog drum seta ipak digle cijelu ritam sekciju na drugu dimenziju.

Promijenjeno od Alen P (14.07.2022 u 16:24 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Alen P je offline   Reply With Quote