Videti jedan post
Star 15.06.2015, 22:05   #2
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav

HD možeš podeliti sasvim jednostavno na Windowsima.Neznam na kome jeziku imaš windows ali ideš na Upravljačka ploča (Contoll panel).Tamo potražiš Administrativni Alati.Zatim Upravljanje računalom pa Disk Uprava i dođeš na prozor gdje češ videti sve diskove koje imaš u računalu takođe i CD-romove.Ovdje se naprave particije HD-ja veličine kakve hočeš imati podeljene.Tako ide na win7 nadam se da sam ti pravilno napisao pošto ja imam u Slovenskom jeziku i sad več imam na ovome win 8.1.
To je jedan od načina.Drugi je isto tako,da možeš ako češ nameštati windows na novo podeliti particije več pri nameštanju to jest na instaliranju.
Morao bih ti ako nisi razumeo tačno napisati i pojasniti potanko jer mi ipak dođe iz slovenskog jezika kod takvih pojašnjenja malo muke oko prijevoda nekih pojedinih izraza ali nadam se da če ti još neko napisati još ponešto o tome.
Spomenuo bih ti još,da ako slažeš računalo koje češ koristiti samo za muziku razmisli koje češ windowse stavljati.Na win7 rade večinom skoro svi programi ali neki baš ne kako treba mada u stvari rade.Ja sam za tu svrhu na kraju na jedno računalo stavio winXP kojeg koristim samo za tu svrhu a sa njime ne idem na internet.Naime program za prevljenje blokova na usb-ključ za upotrebu USB-FLOPY koji sam u kljaviaturu metnuo umjesto flopy disketara.Na winXp program radi.A isto tako imao sam problem sa nekima od Styleworksa.
Sad ako ti baš treba Win7 drugo je ali ipak malo promisli prije.Na windows XP možeš primjer glavnu C particiju napraviti na FAT32 a ostale zbog veličine particija na NTFS ako če biti jako velike.Da ne zaboravim ako češ u računalo metnuti i SSD disk onda windowse stavi na taj jer če sve raditi puno brže.
Pozdrav

Promijenjeno od flosarka (15.06.2015 u 22:08 sati)
flosarka je offline   Reply With Quote