Videti jedan post
Star 06.03.2008, 12:30   #26
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

prijatelju, priče s ulaganjem u opremu i instrument zaboravi. Pa ja sam na samom startu donio instrumente vrednije od komplet razglasa i svih ostalih instrumenata u bendu zajedno. Em 2 komada vrhunskih kljava, em harmonika od par somova eura, pa četvrtinu opreme u bendu, mikrofon pjevački, mikrofon za harmoniku ... pa sim te tam te ...
I šta ću sad da kukam. Jedino rada mora biti. Kad se radi nov repertoar ima da se bez pogovora skine svih 20-tak stvari za taj mjesec. Ne interesira me. Mjesečno 20 novih pjesama i za godinu dana imaš 240 novih pjesama u talonu. Od tih 240 pjesama preživi 15 - 20 komada koji se sviraju još godinama, ostale za 6 mjeseci do godinu dana odu u zaborav. Muka ima jedino malo u pjevačkom poslu jer ponekad ne možemo nikako uskladit vokale pošto forsiramo višeglasno pjevanje tj minimum u 3, a obično u 4 glasa. Tada ako ne ide koristimo vocoder, no razlika se strašno osjeti. S obzirom na količinu "posla" u svakoj pjesmi uspio sam izbječi prvi vokal, tako da posljednjih godinu dana s bendom skoro uopće ne pjevam ili pjevam samo prateće vokale (back, treči ili falset).
kreso je offline   Reply With Quote