Tema: Korg Pa3X Le
Videti jedan post
Star 13.09.2014, 15:20   #10
DrPtr
Početnik forumacije!
 
DrPtr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.05.2014
Mjesto: Toronto
Postovi: 28
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
DrPtr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od keyboards Pokaži Post
PA3le je klavijatura u nizu korgove ponude koja je neka vrsta balansa izmedju PA900 i PA3. Svakako da ima nesto stO je slicno a istovremeno i drugacije od navedenih modela i pokusava se naci kupac koji zeli nesto malo drugacije a povoljnije. Klavijatura je tek najavljena i treba je isprobati jer youtube i demo videi nisu mjerodavni za davanje suda o instrumentu. Svako poredjenje sa drugim modelom a narocito druge firme je bessmisleno. Jos nije izdata zamjena za PA3 koji je trenutno najbolji aranzer na marketu, jer ta zamjena se ocekuje kraje sledece godine. Primjecujem da na forumu ima odredjen broj onih koji bez razmisljanja brzo kude i hvale stvari o kojim se nezna jos mnogo. Primjecujem da se provlaci pristrastnost nekoj firmi i kude ostali aranzeri. Nema potrebe za time jer svako ima svoga kupca. Za one koji traze najbolje tu su Pa3 i Tyros 5 kao i predhodnici Tyros4 i PA2 a sve ostalo je stvar novaca koji se zeli uloziti i potreba. Najbolje i najefikasnije bi bilo diskutovati na ovu temu na osnovu saznanja o navedenom instrumentu a sto se tice Rolanda ili Yamahe imaju na forumu mjesta gdje se o tome moze pricati u okviru odgovarajucih tema namjenskih za navedene modele. Moj stav prema ovom instrumentu je, "Treba ga isporbati i vidjeti ima li zanimljivosti". Za mene osobno nije jer kupujem samo flagship modele od bilo koje firme ako mi se svidi.
Bas to,konacno neko realan.Samo se pokriva sto vece trziste i svaki model ima neku svoju ciljnu grupu....Ni vreme nije bas sjajno za trgovinu pa verovatno otuda i toliko modela,cak i "custom" modela(PA300) ...sa namerom da se pridobije i zadovolji sto veci br kupaca...a provlaci se izmedju redova i jos jedan model- PA388 !Najverovatnije par sa PA300 ali 88-keys.O tom potom....
Kao sto rece "keyboards" svaki model je razlicit na svoj nacin pa ko voli nek izvoli.....
__________________
https://soundcloud.com/dragan-ptr
https://www.facebook.com/dragan.ptr

Promijenjeno od DrPtr (13.09.2014 u 15:29 sati)
DrPtr je offline   Reply With Quote