Videti jedan post
Star 30.03.2012, 13:19   #21
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@mico23
Tako je, samo Asus i nista vise ali... samo najbolji Asus, nikakvi surogati u vidu Asrock. Obaveza je da ploca raspolaze Hyperthreadingom, to je od zivotne vaznosti za audio, ma kakva god oprecna bulaznjenja nasao po netu u vezi sa tim. Poslusaj me neces se pokajati. Obavez su i SSD diskovi (po mogucstvu Sata 3 koji idu do 50-600 Mb/sec i sa 0.1ms Acces time. Memory moduli su takodje bitna stavka pa biraj najbolje da se ne bi kasnije kajao radi par desetina eura. E... sad ko ce ti to sve dovesti u red (mislim na OS konfiguraciju) to je vec tvoj problem. Ne zavaravaj se pisanijem kojekakvih proizvodjaca audio interfacea na ovu temu koja se uglavnom svode na par tweakinga, to ne pije vode i to je samo vrlo grubo podesavnje koje ti nece donijeti nikakvih znatnih poboljsanja. Detaljna obrada OSa (Win 7 64Bit) od strane strucnjaka koji se samo time bavi, donijece ti audio sistem koji sa lakocom "otrese" bilo koji MAC pa i one najace i koji ne poznaje "nemoguce". O stabilnosti nema potrebe ni pisati. Takav jedan sistem je spreman za sva iznenadjenja i ne pada na koljena pri svakom tezem pluginu. Radi primjera, takvi sistemi (hardver i softver optimirani) se sale sa 1000 Voice polifonijom "teskih VST instrumenata" uz desetine, isto tako teskih efekata i rade tako sigurno i stabilno kao da se radi o reprodukciji najobicnijeg MP3 filea. Ovo sto ti pisem nisu nikakve kineske bajke o mocnim i dobrocudnim zmajevima, nego argumentovana stvarnost jer takvi uredjaji rade vec par godina po ovom bijelom svijetu bez ijedne greske, stucanja i mucanja. Sve to naravno kosta ali zato i daje mnogo vise nego sto bi uopste mogao i da ocekujes. Pametan si momak, znaces sta je najbolje rjesenje za tebe a ja stojim i glavom (koja vec polako otkazuje poslusnost) i bradom (koju nemam) iza svake svoje rijeci. Ako ne bude ovako kako pisem i savjetujem, slobodno me javno prozovi i propino ispljuj.
Dodato:
Sve moras da mijenjas, s tim se treba pomiriti. Ne obracaj previse paznje na te sve benchmark testove, to za audio uglavnom nije previse relevantno jer testove rade ljudi koji za svoj poziv imaju sasvim druge djelatnosti a audio je daleko kompleksniji i ne zavisi samo od tih nekoliko faktora, mada kao pocetnu informaciju mozes i to pogledati.

Promijenjeno od tranzit (30.03.2012 u 13:25 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
Mico23 (30.03.2012)