Videti jedan post
Star 03.10.2017, 16:03   #7
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Radi se o nekoliko stvari.
Aktivne kutije koje se realno mogu porediti sa dobrim pasivnim kutijama su u rangu 2000eura pa na gore po kutiji.
Nesto poput RCF TT serije.
Medjutim mi ovde uglavnom govorimo o kutijama u nekoj budzet varijanti i uglavnom plasticnim kutijama.
Prvo i osnovno plastika nikad nece zvucati ko drvo. O tome nema sta diskutovati.
Skoro sve aktivne kutije u budzet varijanti koriste komponente male omaze, neki (uglavnom JBL) cak i komponente od 2 oma kako bi na taj nacim koristili sto je moguce slabije pojacalo.
Ja jos uvek nisam sreo aktivnu kutiju u rangu RCF arti ili FBT MAxx a da su unutra 8 oma komponente.

Velika vecina 12tia i 15tica po tim kutijama su sa korpama od presovanog lima, sto u mnogome ogranicava disipaciju (isijavanje) toplote od magneta.

Pojacala greju, zvucnici greju i generalno je temperatura u tim kutijama mnogo vislja nego kod pasivnih.

Pojacalo je non stop podlozeno vibracijama basa pa dolazi i do fizickih ostecenja same stampane ploce.

Aktivne kutije su mnogo osetljivije na los napon nego standardna pojacala. Moras razvlaciti struju iz iste tacke odakle se napaja ceo sistem kako bi izbego brujanje kome su veoma podlozni kad ih samo ubodes u neki random utikac po sali.

Sanse za kvar su dakle mnogo vece nego sto je to slucaj kod pasivnih.

I najbitnija stvar, te module retko ko ume da servisira. Mene je zvalo par ljudi vlasnika Verse sistema u vezi servisom Powersoft modula koji su unutra. To se ne popravlja. To moras slati u fabriku na servis. Dalje ne treba da objasnjavam sta to znaci. Mesecima ostanes bez kutije, plus kosta boga miloga.

Kod vrhunskih aktivnih kutija tipa Meyer i slicno, mnogi od tih problema su eliminisani, ali se to debelo odrazilo na cenu istih.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Ćlan 3 Vam se zahvalio, MarjanMilosevic, za koristan post:
andjela987 (04.10.2017), rale (04.10.2017), veselinovicvs (11.10.2017)