Videti jedan post
Star 28.04.2016, 20:26   #5
harmonikacic
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.04.2016
Postovi: 5
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
harmonikacic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Cijena je 3600 eura, po tonu se cuje da harmonika vrijedi te pare, uopste nije tanka kao novije ili rucni radovi, unutra je drvo, vidi se da je starija, po nekoj mojoj procjeni iz 70-ih, taboroo tonovi, to sve govori o njenoj vrijednosti, ali estetika i spoljasnji izgled lice kao da je sklapana iz nekih drugih harmonika,ali ton koji izbacuje je izvanredan,dinamika koju ima, dubok ton, a ako je ikad servisirana, stimana i ciscena ne znam, vidim samo da je unutra puna prasine, gareza i svih tih faktora koji uticu na njen rad i starost, imam jednu sliku pa cu vam postaviti da vidite, ma da vizuelno ni malo ne lici na presidenta.

Eto je ako ju mozete otvoriti, kao sto vidite tu su 13 registara, za to znam, tesko je naci dobar guerrinijev mehanizam, cesto se kvare i covjek koji ju je svirao stavio je dallape mehanizam, najvise mi "bode oci" obli oblik lijevog dijela, kako kod neke dugmetare, prepravljana sa dugmetare na klavirku nije jer se dobro vidi da nista nije liveno nit ima nekih sumnji na klavijaturi da je livena, pa vi sad donesite neke svoje utiske.
Hvala!
harmonikacic je offline   Reply With Quote