Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.07.2024, 23:31   #1
palas
Vredan član društva
 
palas's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.12.2007
Mjesto: Niš
Postovi: 263
Downloads: 101
Uploads: 2
Rekao HVALA: 20
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: tyros 5
palas befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Gumice za Tyros 5

Dolazi vreme da menjam gumice na T5. Sad, mene zanima gde da to nabavim, u Thomannu nema u ponudi. AliExpress ima, pa reko da pitam jel vrede te neṣ̌to...?
palas je offline   Reply With Quote
Star 30.07.2024, 01:03   #2
Bokic
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 18.09.2007
Postovi: 462
Downloads: 747
Uploads: 16
Rekao HVALA: 99
Zahvalili mu 62 puta u 59 Postova
Instrumenti: Genos
Bokic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Svojevremeno sam kupio odavde.
Pre par godina plastične tastere za Genosa, sve ok.
https://store.musicservice.pl/szukaj.html/szukaj=Genos
Bokic je offline   Reply With Quote
Star 30.07.2024, 17:00   #3
palas
Vredan član društva
 
palas's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.12.2007
Mjesto: Niš
Postovi: 263
Downloads: 101
Uploads: 2
Rekao HVALA: 20
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: tyros 5
palas befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ok, hvala za info.
Nego živo me zamina dal je to isto ko i ono na AllExpressu...ili se vodi kao original. Dal je neko uzimao sa AliEx... i ima iskustva s tim..
palas je offline   Reply With Quote
Star 03.08.2024, 00:36   #4
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 221
Downloads: 363
Uploads: 3
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 12 puta u 12 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Čudi me da bi ti za Tyros5 u tom vremenu otišle gumice jer večinom znam kolege koji imaju još Tyros1 a sasvim ispravne.
Najprije očisti lagano sa paličicom za uvo kontaktnu ploču gumica ali samo sa ETANOL alkoholom koji dobiješ u ljekari apsolutno ne sa čime drugim pa onda u gumicama u rupama one crne kontakte.Posle možeš pod tekučom vodom iz pipe još sve poplaknuti ali nema potrebe jedino ako vidiš da su ti od paličica ostali koji djelovi unutra.Sačekaj da se sve osuši pa sastavi nazad.
Kod rastavljanja obavezno označi na koju su stranu okrenute gumice to jest koja je gornja strana.Gumice imaju kontakte jedna vrsta je za volumen a druga touch i tako dalje.Ako ih okreneš suprotno dirke neče raditi kako trebaju a neke možda čak i ne.Mada su u gumicama kontakti na oku jednaki oni imaju različitu vrijednost prevoda signala.
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 03.08.2024, 07:15   #5
palas
Vredan član društva
 
palas's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.12.2007
Mjesto: Niš
Postovi: 263
Downloads: 101
Uploads: 2
Rekao HVALA: 20
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: tyros 5
palas befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mozda i nisu stradale. Mozda je upravo to u pita ju ocemu pričas, odnosno da treba da se prebrebriṣ̌u.
Generalno problem nemam, osim sa jednom dirkom u prvoj oktavi koja slabije reaguje na dinamiku. To se sa aranzerskim izvodjenjem ne primecuje, ne smeta. Ali kad sviram samo klavir, zna da istrči taj ton u forte. E sad, tyros je non-stop angazovan na svirkama pa sam mislio za svaki slucaj da pribavim i gumice, kad ga vec otvaram (po prvi put) da ima i gumice, ako brisanje ne popravi stanje.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od palas Pokaži Post
Mozda i nisu stradale. Mozda je upravo to u pita ju ocemu pričas, odnosno da treba da se prebrebriṣ̌u.
Generalno problem nemam, osim sa jednom dirkom u prvoj oktavi koja slabije reaguje na dinamiku. To se sa aranzerskim izvodjenjem ne primecuje, ne smeta. Ali kad sviram samo klavir, zna da istrči taj ton u forte. E sad, tyros je non-stop angazovan na svirkama pa sam mislio za svaki slucaj da pribavim i gumice, kad ga vec otvaram (po prvi put) da ima i gumice, ako brisanje ne popravi stanje.
Mrzelo bi me ponovo da ga otvaram...
Dodato:
Mrzelo bi me ponovo da ga otvaram...

Promijenjeno od palas (03.08.2024 u 09:58 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
palas je offline   Reply With Quote
Star 06.08.2024, 06:17   #6
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 845
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam vec dva puta menjao gumice na T5. Pokušavao sam ih očistiti ali nisam uspeo. I da napomenem da nisam siguran da treba sa Alkoholom petljati po ploči, tj po grafitnim kontaktima. Ja sam čuo od više majstora da se to prebrise sa vodom tj. samo sa vrlo malo vlažnom krpicom.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 08.08.2024, 21:27   #7
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 221
Downloads: 363
Uploads: 3
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 12 puta u 12 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Gumice i plata čisti se garantirano alkoholom i uvijek je apsolutno ispravno.Ako tebi nije uspjelo onda nisi znao uraditi kako treba.Radim tako više od 20 godina i na gomilama klavijatura nikad nije bilo potrebno mijenjati gumice ako je rad urađen kako treba.Može se vodom isprati sve na kraju kako sam i napisao ako ostanu koji sitniči od paličica to jest vate.
A palas ima tačno taj problem da mu se zaprljao kontakt prašinom i to garantiram.Nema potrebe učiti stare majstore jer pranjem samo sa vodom ne uradi se ništa.Samo alkohol i ništa drugo jer bilo kojim drugim deteržentom i čistilom gumice više nikad neče raditi.A da ih pere samo vodom i u pitanju je samo prašina valjda če biti u redu u suprotnom samo sa vodom bit če mu beskoristan posao.

Promijenjeno od flosarka (08.08.2024 u 21:29 sati)
flosarka je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:30


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije