Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.08.2011, 21:00   #1
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.309
Downloads: 4865
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard vojni rok...

Evo kolege, posto su vecina clanova na ovom sajtu muskog pola, otvaram ovu temu da se podsetimo tih dana u vasem zivotu. Dakle, gde ste sluzili, koliko dugo, koji rod, ili ako imate neki zanimljiv dogadjaj da ispricate ili neku zanimljivu osobu da pomenete... da je bilo tesko, bilo je, ali ipak mislim da svima u secanju ostanu samo oni lepsi trenutci (druzenje, zezanje, avanturice itd... hehehe), a siguran sam da svako iz vojske ima bar jedno poznanstvo i stekne prijatelja sa kojim posle ostane u kontaktu.
E, da, samo bih molio kolege koje je u sluzenju vojske zakacio rat, i koji su imali neprijatna iskustva da ne pisu o tome u ovoj temi, jel ja sam prvenstveno otvorio temu da bi evocirali neke stare uspomene i setili se nekih prijatnih trenutaka.
Ovako, ja sam vojsku sluzio 2002/03, septembarac, rod sanitet. 9 meseci, 3 meseca NS, 6 meseci SU. Najlepse uspomene su mi verovali ili ne sa terena gde smo bili oko 2 nedelje u sumi, prirodi odseceni od bilo kakvog vida civilizacije, ali je zato bilo zezanja i druzenja na pretek. A bilo je i devojaka u toku sluzenja, naravno
Inace u NS sam sluzio u zgradi sa sadasnjom zvezdom granda Nemanjom Stevanovicem, mada je on tada bio anonimus, ali je bio ok decko i s njim je uvek bilo i svirke i pesme... A u SU sam sluzio sa sadasnjim ministrom Oliverom Dulicem i mogu i za njega reci da je bio takodje super lik.
Eto, ako ima neko nesto da podeli, izvolite...
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 21.08.2011, 22:09   #2
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

pricaj im za Pasuljarske livade
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 21.08.2011, 23:59   #3
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.309
Downloads: 4865
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@dell: hehe, ne smem to, nije za svacije usi
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 22.08.2011, 02:47   #4
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1320
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od yamahapassion Pokaži Post
Evo kolege, posto su vecina clanova na ovom sajtu muskog pola, .....
Ja mislim da tu lezi neki sarkazam, zar ne ?

A inace, ovo sa terena odseceni od civilizacije mi malo strogo deluje, da nisi bio mozda diverzant ili neki sa malo profesionalniju obuku ?
Nije valjda tako tesko ?!
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Star 22.08.2011, 09:51   #5
martinez
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.05.2006
Postovi: 77
Downloads: 305
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
martinez befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

e pasuljanske livade nekad tamo davno 86/87 jednom zimi i jednom u ljeto sam bio u toku godinu dana inače služio u bačkoj topoli a bilo je svega a najbolje što sam se uz svirku i pjevanje izvukao od mnogih stvari doduše dok sam bio gušter moralo se puziti i kopati ali kad je prošlo bilo je dobro
tada smo imali priredbe civili su nam dolazili zajedno smo ih radili pa se sjećam anike i ildike sestara mađarica blizankinja e da lijepo vrijeme i lijepa sjećanja prijatečji iz svih krajeva ivše juge i danas sam sa nekim u kontaktu neke još uvjek tražim ali su mi tu ALI,JOCO,SINIŠA,ROBERT,KAMENKO,RADE,BAHRI,MIODRAG ,DANKO,SULJO a ostale ću nadam se pronaći bar putem interneta ako se nemože drugačije
martinez je offline   Reply With Quote
Star 22.08.2011, 11:51   #6
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.309
Downloads: 4865
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Ace, jbg, zalosno ali istinito... Bilo bi lepse da imamo jos vise koleginica da malo procveta sajt, ali sta je tu je
A za teren, da ti kazem, nisu to bile nikakve specijalne vezbe, nego je to vojni poligon za tenkiste artiljeriju i PVO, posto u blizini nema bas puno naseljenih mesta idealno je za vezbanje gadjanja (da ne bi zrno zalutao ne daj Boze u neko selo). A ja sam isao sa doktorom kao sanitetsko obezbedjenje. Zna kolega Martinez posto je bio, zadnja stanica Resavica, gde je sniman cuveni film "petrijin venac", pa onda 3 dana jahanja do logora.
@Martinez: I ja sam se kao i ti debelo izvlacio na muziku, posto je dom vojske bio u gradu, odvojen od kasarne, pa sam imao stalnu dozvolu za izlazak, kao da mogu da idem na vezbe itd itd.... hehe
A madjarice..... samo cu reci.... vatra ziva
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 22.08.2011, 18:48   #7
martinez
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.05.2006
Postovi: 77
Downloads: 305
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
martinez befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ja sam vam dečki moji bio u ona lijepa vremena dva puta putovanje od bačke topole do pasuljanskih livada pa kad dođemo tamo ode ekipa da vježba a ja sam bio vezista mi ostajemo da se dosađujemo
najbolje od svega su prijateljstva koja su ostala sjećam se dočeka nove 87 adnan iz sanskog mosta kocić dragan iz leskovca i ja iz bos šamca nabavili pive i u wc-u dočekali novu napili se ko majke a ja još bio i dežurni to je dok sam bio gušter (septembarac sam bio)pa ovi stariji uvalili gušteru da bude dežurni a ja se naroljo pa sutra sranje dolazio pukovnik u obilazak a dežurnog nigdje i kad su me našli problem ali za starije desetare kao su takvo šta prepustili mladom vojniku za novu
posle je bilo svirke priredbe a to se tad pogotovo cijenilo a ja sam volio da pjevam da glumim sviram samo da ne puzim za mog vojnog roka moja klasa imala 4 marša tri po 30 km i jedan od 40 a ja nisam bio ni na jednom sve zahvaljujući pjesmi

joj duga priča i ostalo je samo ono ljepo a ružno je nestalo ko da nikad nije ni bilo
martinez je offline   Reply With Quote
Star 22.08.2011, 20:41   #8
dekipa
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 09.03.2007
Postovi: 194
Downloads: 487
Uploads: 19
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 21 puta u 16 Postova
Instrumenti: Korg pa 500
dekipa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dekipa pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo i ja da se nadovezem, kao sto se i kaze, prijateljstvo koje se sretne u vojsci ostaje do kraja zivota.Interesantna stvar je ta sto se losi trenuci zaborave, a naravno ima ih dosta.A kad ste kod Pasuljanskih livada, ja sam bio prosle godine na terenu u oktobru mesecu, nedao ti ga Bog, kisa, sunce, vetar, prasina, blato... ja inace radim u vojsci pa mi to toliko tesko i ne pada ali z.....no je.Inace kolega yamahapassion, dell, martinez nista se nisu promenile Pasuljanske livade u ovih 20 godina, sve je isto, i polazne i vatrene linije, sve je tu, he, he.
Veliki pozdrav, dobra je tema!!!
dekipa je offline   Reply With Quote
Star 23.08.2011, 08:37   #9
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 51
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

tema je dobra al malo i delikatna

nisam sluzio vojsku kuci vec u austriji - za sta bi mi neki rekli da sam izdajnik a kao drugo bi me izsmejali zbog toga sto austrijska vojska kao takva ni nije neka vojska ...

mogu samo da kazem da zivot kao austrijski vojnik nije bash toliko "smesan" kao sto mnogi misle ...

kao vecina koji su sluzili, i ja imam dosta anekdoti i dogadjaja da ispricam - al odustajem iz gore navedenih razloga

pozdrav svima
__________________
grandia je offline   Reply With Quote
Star 23.08.2011, 11:05   #10
Simke
Vredan član društva
 
Simke's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.12.2008
Mjesto: Usa
Postovi: 245
Downloads: 882
Uploads: 34
Rekao HVALA: 55
Zahvalili mu 387 puta u 275 Postova
Instrumenti: magpotIZ
Interesi: magpotIZ
Simke ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Simke pošalji poruku preko ICQ messengera Simke pošalji poruku preko AIM messengera Simke pošalji poruku preko MSN messengera Simke pošalji poruku preko Yahoo! messengera Simke pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dok je tadasnja cela moja ekipa(ortaci)sluzili vojni rok po CRO I SLO,ja sam imao tu srecu da sluzim u Nishu ovde u SRB.Tacnije sam bio na "pantaleju"i sluzio sam davne 89/90.Dok su drugi bili u pravom smislu reci prasinari,ja sam se uvalio u vojnicki klub,primili me u vojni orkestar,i harao po juznoj pruzi,ispracaji u penziju generalima,prekomande,odkomande,manifestacije,zakl etve i jos dosta toga,i ne secam se. Kasnije sam postao i neki instruktor za kulturnu delatnost ,i tad posto sam imao mesecnu dozvolu ,izlazio sam kad sam hteo i gde sam hteo,i kako to vec ide,naletim na neku devojku sa kojom sam se smuvao kasnije jer sam inace stara Bgd OLD school ,i nijednu priliku ne propustam,a inace su nas iz Bgd-a nislijke dosta simpatisale.Posto smo mi tad saradjivali i sa civilima u svim sekcijama pa izmedju ostalog i bili su neki civili koji su pevali,a ova moja mala je bila dosta talentovana za pevanje,ja je nagovorim da dodje jedna dan
na probu sa orkestrom da navezbamo neke stvari,i kad god smo putovali negde ona bi isla sa nama...lepo meni,lepo njoj,a sve u korist vojne rok sluzbe.
Trebali smo da spremimo neki repertoar je smo trebali da putujemo za Pirot da sviramo neku manifestaciju...i dok smo uvezbavali repertoar,ona kao civil nije smela da ostane duze mislim od 16h u kasarni,medjutim to uvezbavanje repertoara,se pretvorilo kasnije u jedno onako zesce vatanje,zamalo falilo da je opalim u sred vojnickog klubaPosto su znali sa prijavnice da je ona u klubu na "spremanju repertoara"a nikako me nisu voleli jer su bili ljubomorni( kad su slepci,pa nisu znali da iskoriste pa da smuvaju lokalne devojke iz komsiluka koje su se uglavnom motale tu)...elem..oni me prijave kod dezurnog kasarne
,jednog potpukovnika koji je bio po meni najgori oficir u celoj kasarni ma u u celoj toj vojnoj oblasi!!!Uhvatio me na delu ko da je naveci spijun,poceo da se dere na mene,ispostrojavao me ko najveceg gustera...ma zivi blam tu pred njom.Naravno njoj nije rekao nist, vec kulturno je rekao da ce je odpratiti do prijavnice.Tu sam popizdeo i poceo a se raspravljam sa njim,da cu ja da je odpratim jer je on nije ni dopratio,naravno nije mi dozvolio,vec mi pripretio da ce me prijaviti kod komandanta kasarne za moje kako kaze"orgijanje"na kraju me prijavio mom odredjeniom staresini, komandantu kasarne i najgore od svega i jednom bezbednjaku kasarne.Sutra dan je ceo moj bataljon znao za moju kombinaciju.
Komandant mi je samo pitao sa smeskom"pa jel si jel si je bar kresnuo"??
Inace je bio veliki laf od coveka,pravi matori smeker...al zato me bezbednjak je...ao kao mazgu,da bi mi na kraju rekao a cu ici u zatvor ili pritvor jer sam narusio bezbednost kasarne.bla,bla,bla...jbg covek samo radi svoj posao,ali malo je preterao sa svojim konstatacijama.Naravno od toga nije bilo nista ,provukao sam se kroz"iglene usi"i kad sam se skidao jedva sam pusku razduzio,jer je bila sva zardjala.Nisam je pogledao vise od 9 meseci!!
Eto to je jedna onako jedna od boljih anegdota iz vojske,bilo je jos dosta toga,gde sam na primer otisao isto u grad,napio se kao stoka,i kad sam se vratio u kasarnu kazem dezurnom ceti da digne laznu uzbunu,uzme i da zameni svakom cizme na pr:onaj ko nosi 42 da mu stavi sa njegom cizmom(kao par) br 47.onda 40-46..itd...i pored svega toga da uzme i da veze sve one cizme sa pertlama u nizu,tako a kad onaj prvi koji zgrabi svoj par cizama onda povuce sve. i na kraju kad odveze nikako mu ne odgovara broj jer su zamenjene.!!!
Da li mozete da zamislite tu situaciju kad neko i nije provalio onako pospan i bunovan jer se sve to desavalo oko mozda 04:00h ujutru,pa kad izleti na pistu a cizme mu kloparaju ili ispadaju sa noge.ahahahah
Eto to su neke ovako malo jace dogodovstine,i meni je vojni rok pao mnogo bolje nego sto sam mislio,ali tad su bila druga vremena,bili su drugaciji ljudi ,bilo je zdravije vreme i dan danas imam neke ljude sa kojima sam u kontaktu,i mislim da je to jedno neraskidivo drugarstvo!
__________________
https://t.me/pump_upp
Simke je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:57


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije