Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.04.2012, 12:35   #1
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Sa Rolanda E2 na GW8 ili E50

Zdravo svima. Imam Rolanda EXR E2, i ovih dana bi pao novi instrument. Posle mnogo preslusanih snimaka sada mi tek nista nije jasno i tek sad sam u dilemi No dobro, zato smo i ovde da razresimo neke dileme. Ovako, kao sto rekoh imam E2, i sredio sam ritmove BAS po mom ukusu, E2 u sustini zvuci jako prirodno, bubnjevi izlaze jako lepo na ozvucenju, bas gitare pogotovo, kontrica tu i tamo, ali da se i ona srediti, e sad ima jedno ali... E to ali su solo boje. Tu nema pomoci ovoj spravi, nisam zadovoljan i to je to. Par boja koje su odlicne i to je to, editing nula, cista nula i to je i glavni razlog zamene klavijature, posto solo klavijaturu nemam, pa bih hteo sve u jednom, ako je moguce.
Slusao sam e 50, svi snimci, osim onih od kolege Morisona zvuce jako "plasticno", tj. bubanj mi zvuci jako plasticno, mozda cu ispasti smesan sto cu ovo reci, ali bubanj na mom Rolandu zvuci daleko punije, prirodnije, masnije od onoga sto sam ja cuo na E50 i meni prijatnije, to je moj ukus. Zamolio bih sve koji poseduju E50 da mi se jave na mail stralemaka@gmail.com, ako mogu da mi posalju snimke sa pedesetice, ne zanimaju me snimci koji su propustani kroz ekvilajzere, dodatne programe, zelim da cujem zvuk klavijature direktno u komp snimano. Dalje, editing na e 50 je strasan, prosto nema sta nemoze da se promeni to mi je jasno i jako mi odgovara i svidja mi se. Usput zelim da naglasim jednu stvar. Uopste nisam lenj sto se tice sredjivanja klavijature, na mom Rolandu znam i po 5, 6 sati da sedim uz komp praveci ritmove, tj. to radim sa zadovoljstvom. Zanima me da li mogu dobiti na e50 razne zujalice dx boje, narodne organice itd. Nadam se da se dobre harmonike, saxofoni, klarineti i trube podrazumevaju kao i akusticni instrumenti?
Druga klav. je gw8, sto se tice boja da li mogu dobiti isto sto sam naveo gore, da li ima neke boje sa g70. Slusao sam g70 od jednog kolege mislim da bese "RadeKOKI", boje koje je on slozio na g70 su strasne, pa me zanima da li mogu dobiti slicne, iste..? Imam neke snimke pomenutog kolege, pa ako smem postaviti da bi Vam bilo lakse da shvatite o cemu pricam. I jos jedno pitanje, sto se tice editinga kod gw8, definitivno da li se moze uraditi isto kao i na e 50, vise, manje...? izvinite na ovaj dugi post, ali mi je stvarno potrebna pomoc da bi ucinio pravi potez. Hvala svima na odgovorima.
calevh je offline   Reply With Quote
Star 12.04.2012, 13:21   #2
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

na ovom linku preslusaj kako zvuci GW 8.http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=13903

Boban je sredio GW8 malte ne do savrsenstva.

E50 sam imao ali jako kratko,nisam bio zadovoljan kako su izlazili ritmovi preko razglasa.Ja nism uspeo da ga sredim da meni zvuci kako bi trebalo.
Editing na GW8 nije isti kao na E50,lakse se edituje na E50 ali dzabe kad ja nisam uspeo da ga sredim.

GW 8 ima mnogo bolje solo boje,ritam sekcija moze da se sredi opasno dobro tako da bih ti ja preporucio da se odlucis za GW 8.

Ima jedan pirocanac ga prodaje vrlo povoljno posto ima dve GW 8 klavijature.malo mu bila jedna pa nabavio covek dve.

mislim da je dao oglas i ovde na forumu,potrazi malo.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 12.04.2012, 15:48   #3
lopezi
Drugar foruma
 
lopezi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.09.2008
Mjesto: Mostar- Čitluk
Postovi: 78
Downloads: 190
Uploads: 9
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
lopezi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

aku uzmeš gw8 nećeš puno napredovat u smislu zvuka, 90% boja na gw8 je isti kao na e2, ako hočeš neki ozbiljniji klavir kupi g70. pozdrav
__________________
Ja, ipak, samo sebe krivim
jer sam sam birao taj put
e, al' da pevam to sto zivim
o, ja bi pev'o cisti blues
lopezi je offline   Reply With Quote
Star 12.04.2012, 16:20   #4
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne dezinformisi covjeka. Uopste porediti sounde sa E2 sa onima na GW-8 je smijesno. To su dva razlicita vremena i dva razlicita svijeta, naravno bar 5 klasa u korist ovog drugog. Taj GW-8 radi cak, na malo naprednijem sound chipu nego i G70 pa mu je i sound utoliko kvalitetniji.

Promijenjeno od tranzit (12.04.2012 u 16:21 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 12.04.2012, 20:19   #5
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Neso, kada kazes bolji editing da li mislis na to da je laksi na e 50 zbog touch screen-a, ili gw8 jednostavno nema te funkcije editovanja kao e50. Ne mogu da kazem da mi kvalitet boja nije bitan, jeste, ali mene vise zanima da li mogu da dobijem neke zeljene konkretne boje, koje su jako upotrebljive, tj. da li gw8 ima te boje, neznam da li bih smeo ovde da postavim jedan demo snimak naseg kolege sa ovog sajta, pa da pitam konkretno za neke boje? Da li je taj pirocanac Boban? Nisam mogao da nadjem njegov oglas da vidim kolika je ta cena?
calevh je offline   Reply With Quote
Star 12.04.2012, 20:53   #6
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E50 ima malo jace kompresovan zvuk, sto tesko moze da se podesi bilo kakvim podesavanjima. Dakle, kvalitet sempla je manji pa cela klavijatura zvuci malo sirovo.
Dalje, nema EQ za podesavanje boja, nit za solo niti za delove ritma, bubanj...
Na E50 nema domacih boja na koje si navikao na E2 (harmonike, tamburice, truba, frula...)
Na Gw8 ima tih boja! Zvuk je generalno daleko kvalitetiji na GW8 (i u odnosu na E50 ali i u odnosu na E2). Neke komponente funkcionalnosti su mozda bolje resene na E50 ali je to opet stvar navike. Sa druge strane Gw8 ima neke svoje prednosti.
Ako bi gledali izmedju ove dve sprave (obe polovne su oko 500-550 evra), moj glas ide za Gw8!

Promijenjeno od Morison (12.04.2012 u 20:54 sati)
Morison je offline   Reply With Quote
Star 12.04.2012, 21:01   #7
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dejo, hvala na odgovoru, nekako sam tebe smatrao najkompetentnijim za e 50 i cekao sam da se javis, hvala i ostalim kolegama. Reci mi da li ja mogu dobiti od tebe neke demo snimke da poslusam kako zvuci e 50, ako imas vremena da mi to posaljes. Uzgred, mislio sam da i e 50 ima neke folk boje, kao sto su folk violina, klarinet, harmonika... I jos jedno pitanje, koliko sad realno vredi E2? Koliko mogu da trazim za njega? Zelim da naglasim da klavijatura zvuci jako, jako lepo, postavicu i neke demo snimke, trebam samo da snimim.
calevh je offline   Reply With Quote
Star 12.04.2012, 22:35   #8
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da li je taj pirocanac Boban? Nisam mogao da nadjem njegov oglas da vidim kolika je ta cena?[/QUOTE

Jeste nas drug @Boban010 u pitanju.

ako si zainteresovan kontaktiraj ga na PP ne bi ja da ovde stavljam link da ne bih otkrivao bobanov broj telefon.

ili kontaktiraj mene pa cu ti reci i cenu za koliko je prodaje.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.

Promijenjeno od nesaband (12.04.2012 u 22:40 sati)
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 12.04.2012, 23:21   #9
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nista bez Nese kad se kupuje instrument, ovo je vec drugi put da direktno pomaze kolegama. Calevh ako izmakne taj E50, opet pogledaj neki GW-8, poslusaj Morisona i mene, neces se pokajati a i Nesa ce ti isto preporuciti garantujem.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 12.04.2012, 23:32   #10
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ljudi ne sumnjam ja u Vase predloge, meni je sad i bitno da prodam mog Rolanda. Neznam koliko bih mogao da trazim, sta sad kaze trziste, koliko je cena ovog instrumenta. Jedino me brine da je rad kod E50 mnogo prakticniji, i da je u RealTime-u mnogo bolji za rukovanje od GW8. Sto se tice zvuka pretpostavljao sam da je GW8 kvalitetniji. Ja sam na E2 navikao da mi u jednom programu bude slozen jedan ritam sa podesavanjima, i 8 boja, koje vrlo brzo mogu da pozovem, e sad smetalo mi je sto kad iskljucim dinamiku to vazi za sve instrumente, a meni dinamika ne treba za harmonike, sax, ali mi treba za klavire, stringseve... Dalje, portamento, nemoguce podesiti samo za jednu boju, distorziju itd. Prosto me to izludjivalo, nadam se da sve to moze na GW8. I da, da li mogu da kombinujem udaraljke u bubnju kod GW8 (noga iz jednog seta, dobos iz drugog), pa da recimo podesavam dobos da se cuje "dublje", "plice"... Pa recimo EQ na bubanj samo, pa recimo samo na bas, pa onda na ceo ritam, da li je to moguce na GW8?
calevh je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:11


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije