Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.09.2011, 20:09   #1
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 38
Postovi: 790
Downloads: 319
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard MIDI device nestao

Pozdrav!

Kad sam instalirao drivere za PSR 3000 nisam ni znao šta se je desilo sve do neki dan. Default MIDI device a.k.a moja zvučna kartica je najednom nestala i to sam skužio tako da sam neki .mid fajl pokušao pokrenut s kompa i neće da svira. I Van Basco i sva ostala artiljerija sličnih programa koje imam kažu da nemam MIDI uređaj kojeg sam dosad imao prije same instalacije Yamahe.
U control panelu je sad pod MIDI music playbak sve zamagljeno i piše "No MIDI playback device" i ćorak po pitanju slušanja .mid i .kar fajlova.
Slušat ih jedino mogu ako priključim klavijaturu na komp i zvuk izlazi iz zvučnika na klavijaturi. Pokušao sam iskopčat klavijaturu i reinstalirat drivere za svoju zvučnu karticu al đaba,sve ista stvar. Može li se uopće koristit MIDI s moje kartice sad ili moram Yamahu kao MIDI device deinstalirat?
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 08.09.2011, 22:50   #2
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.173
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.754 puta u 1.310 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Reinstalacija drivera za zvučnu karticu kompa je trebala popravit stvar. Pogledaj u Device manageru ( u run polje upiši "devmgmt.msc" bez navodnika) da li imaš koji žuti upitnik. To provjeri bez uključenog PSR-a.
Ako je tu sve u redu, a dalje ne radi MID onda pokušaj ovako. Deinstaliraj Yamahin driver, zatim u Device manageru deinstaliraj midi driver, a potom ga onemogući (disable). Restartaj računalo i prilikom podizanja sustav će sam pronaći harver i pokušati instalirati driver. Ako uspiješ "forsiraj" ti instalaciju drivera za zvuk a ne da win postavi svoj.
Budi siguran da PSR nije spojen na komp i da imaš odgovarajuće drivere za zvuk (OS i bit).
casper je offline   Reply With Quote
Star 09.09.2011, 00:22   #3
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 38
Postovi: 790
Downloads: 319
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Od tad imam u device manageru Microsoft kernel DLS Synthesizer i Microsoft kernel GS Wavetable Synthesizer s uskličnikom a ne s upitnikom. Bavim se računalima već desetak godina i ovo još nisam vidio da reinstall zvuka ne popravlja stvar. Vec sam deinstalirao sve i pokusao opet al đaba. Jedino nisam Yamahin driver brisao dosad al i to ću probat. Hvala.
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 09.09.2011, 00:44   #4
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.173
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.754 puta u 1.310 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ti driveri ponekad znaju zakomplicirati stvari.
Krivo sam napisao "zatim u Device manageru deinstaliraj midi driver", mislio sam na audio driver ali to predpostavljam da si shvatio. Nakon deinstalacije yamahinog drivera restartaj računalo i ako te ne pita za tu radnju. Za svaki slučaj.
casper je offline   Reply With Quote
Star 09.09.2011, 14:08   #5
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 38
Postovi: 790
Downloads: 319
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Deinstalirao sam Yamahin MIDI driver i restartirao računalo. Zatim sam instalirao najnovije drivere za svoju zvučnu karticu i ona dva nesretna (Microsoft kernel DLS Synthesizer i Microsoft kernel GS Wavetable Synthesizer) su i dalje tu s uskličnikom. Zapravo su kao instalirani ali ne rade. Onda sam na silu tisnuo neke Realtekove drivere na te dvije komponente i nestali su i uskličnici i te dvije komponente iz device managera i opet nemam MIDI playback device.
Tada sam,da se ne nerviram i razbijam glavu ponovno instalirao Yamaha USB MIDI drivere i slusam preko klavijature i sad opet,naravno dok je klavijatura uključena,u MIDI playback devices imam PSR-3000-1, i PSR-3000-2 a u Van Bascu imam uz ta dva jos i MIDI MAPPER. Dakle,opet bez klavijature ništa i nema svirke .mid i .kar fajlova sto sam dosad mogao i s MP,MPC,VLC,BS,Winamp i slicnim playerima. Jedino mi bez klavijature svira preko MIDI and Style Playera koji je dosta primitivan i nema nikakvih opcija poput premotavanja,izlistavanja tekstova i sl,pa njega ni ne koristim,mada me čudi što s njim svira...
Totalno idiotska situacija dosad neviđena...
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 09.09.2011, 14:58   #6
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.173
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.754 puta u 1.310 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ajde još jednom pročitaj što sam napisao u postu iznad. Nisi napravio 2 i 3 korak.

1. Denistalacija yamahinog drivera (restart)
2. Deinstalacija drivera od zvučne
3. Onemogući zvučnu karticu (disable)
4. Restart i po mogućnosti prije nego win postavi generičke drivere forsiraj instalaciju svojih.

I budi siguran da imaš ispravne drivere za zvuk (Operativni sustav, 32 ili64 bit, koja matična - ako je implementirana zvučna)

Ako ovo ne pomogne, pokušaj sa starijim driverima za zvuk. Pogledaj da li se i BIOS-u što promijenilo s postavkama (resetiraj BIOS).

Da li zvuk radi na MP3, wav sada kad nije dobar MIDI.

I ne bi bilo loše da napišeš koja konfa je u igri, koji OS (nije valjda Vista). Lakše ćemo pomoć

Promijenjeno od casper (09.09.2011 u 15:00 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 09.09.2011, 15:31   #7
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 38
Postovi: 790
Downloads: 319
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sve sam to napravio i jako se dobro kontam u sve to jer popravljam računala već skoro 10 godina.
Kad skinem Yamahine drivere i Realtek i onemogućim zvučnu,bude hrpa upitnika. Tad sam instalirao drivere s CD-a koji je bio s matičnom pločom. Zvuka ima i sve 5 samo MIDI nemam tj ima ona dva uskličnika. Zato sam i skidao novije drivere i opet ćorak. Pa one kb888 bla bla updateove,razne codece,patcheve i svašta nešto al opet ćorak. Sve u svemu,sve je radilo dok nisam Yamahu instalirao a sad vise ne radi uz sve moguce štoseve i trikove koje znam i ne znam. Ubrzo cu rusit Windowse pa ce sve opet bit dobro,samo me strah da se stvar ne ponovi kad na nove Windowse metnem Yamaha USB MIDI drivere. Volio bih da imam defaultni MIDI playback device i da mogu s kompa slusat .mid i .kar fajlove i da kad ukopčam klavijaturu da imam izbor između nje i MIDI playback device s ploče što sam zapravo i očekivao,al izgleda da sam se zeznuo. OS je Xp SP 2,zvučna je Realtek integruša,ploča Asrock al nebitno je sad sve da pisem modele i ostalo kad jednostavno ne ide. Čak sam okrenuo i 30-ak foruma naokolo i mnogi savjetuju rušenje Windowsa što ja nikad ne uzimam kao riješenje,ali poklopilo se da moram jer su vec 4 godine pa da malo ubrzam sve skupa stavit cu nove i rijesiti problem. Bar se nadam da hoću.

Hvala svejedno.
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 09.09.2011, 15:44   #8
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.173
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.754 puta u 1.310 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A da instaliraš SP3? Ionako planiraš rušit win, ništa ne gubiš. Inače SP3 treba imat na XP-u.
casper je offline   Reply With Quote
Star 09.09.2011, 16:29   #9
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 38
Postovi: 790
Downloads: 319
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jedne te iste Windowse koristim vec godinama i nikad nisam isao na SP3. Dosad je sve štimalo i ne vjerujem da bi mi pomogao treći service pack. Ako mi nešto ne treba,onda to ni ne želim imat,ako me shvacas. Ovo su najvjerojatnije došla na naplatu svakakva testiranja i mučenja zvučne kartice u ove 4 godine pa se ni ne čudim. Ako ne upali s novim Windowsima ova kombinacija koju sam očekivao i sad,opalit cu SP3 ali tek tad,sad nema smisla na ovaj krš da ga stavljam.
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 09.09.2011, 16:43   #10
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.173
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.754 puta u 1.310 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Napravi kako misliš da je bolje. Ako je sustav star 4 godine i po njemu se čeprkalo, možda je i vrijeme da staviš friški. Pogotovo ako isti ne radi dobro.

Malo OffTopic. Držim da SP3 treba imat instaliran. Uostalom, XP radi i bez prva dva packa pa ipak imaš SP2 gore. SP3 je samo nadogradnja ovog SP2 tako da ....
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
smuchac (09.09.2011)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:20


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije