Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studijski Hardware

Studijski Hardware Zvucne karte, Efekti, Analogne mixete, Digitalne mixete, Digitalni snimaci, Midi interface, Transport interface, Audio interface, Kompjuterske konfiguracije

 
 
Alati tema Display Modes
Star 30.03.2012, 02:56   #11
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Aman sto me prozivate ni krivog ni duznog. Mico, kolege su ti vec napomenule jedinu bolnu tacku u tvom setupu a to je taj PC. Jednostavno, to je jedino sto hramlje a da ne bi dalje hramalo, nabavi intel i7 2600 ili 2700 na jednoj maticnoj na p67 chipu sa nekih 8 ili 16GB RAMa i obavezno na Win 7 64Bit i to ce sve biti druga prica. MAC se prije par godina cini se definitivno oprostio od izrade velikih masina i bazirao svoju trzisnu politiku na igracke tima iPhone, iPad itd... Imam priliku da svakodnevno poredim i jednu i drugu platformu (u zavisnosti od formata projekta koji treba da radim ili obradim) tako da ti iz prve ruke mogu reci da je Win u prilicnoj prednosti nad MACom i po performansi ali i po stabilnosti. Jedino ako imas silnu zelju da radis na Logicu i/ili ProoToolsu (mislim na profesionalnu verziju), onda ti ne preostaje drugi izbor nego MAC. Sve ostalo govori u ozbiljnu korist dobro konfiguriranog (hardverski i sofverski) PC sistema. Od nabavke Lexicona PCM 91 te ne bih nikada odvracao ali prije no se odlucis, poslusaj Lexicon PCM Native plugin pa... mozda se i pronadjes u tome. UAD je za svaku pohvalu, mada se njegova opravdanost sve vise relativira s obzirom na nativne pluginove ogromnog kvaliteta koji su se u posljednjih par godina pojavili i koji ni u cemu ne zaosaju za UADovim a u pojedinim slucajevima su cak i u prednosti, a povrh toga tu su i enormno narasle perforamnse novih PC sistema tako da nekakva DSP karta i nije neophodna, a moze biti i suvisna. Razmisli ti jos jedno o tome i procackaj malo po netu (ali ozbiljnim portalima) i mislim da ces i sam zakljuciti upravo ovo o cemu sam ovdje pisao.
tranzit je offline   Reply With Quote
 

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 05:16


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije