Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

 
 
Alati tema Display Modes
Star 23.09.2015, 21:49   #36
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja ne vidim nikakav problem u plastici, čak šta više, odgovara mi što je tako lagan instrument. Iako je plastika, mislim da je kvalitetno urađen, a sa druge strane, koji to danas aranžer drugih proizvođača nije od plastike? Šta bi mi značilo da ima sa strane, recimo, drveni okvir ili unutra neku šasiju od nekog metala? Šta bih dobio time osim na težini?
Kada sam išao po prodavnicama muzičke opreme pre kupovine BK9, u tom cenovnom rangu sam išao da vidim i probam Yamahu PSR-950 i Korg PA900.
Od Yamahe sam momentalno odustao čim sam spustio ruke na sunđeraste dirke, kao kad bi na Rolandu propale opruge pa ne znaš da li si pritisnuo nešto ili nisi i dali će dirka da se vrati uopšte u početni položaj, a o sitnim gumenim tasterčićima i da ne pričam. Ostao sam u radnji celih 10 minuta.
Što se tiče Korga PA900, njega sam detaljnije isprobao (preko 4 sata) i stvarno je praktičan za rad, ali tužno je ono kada vidiš kako su ga kinezi sklopili, pa ono je baš tuga videti onu plastiku. Tasteri za upravljanje su takođe gumeni ali nemaju hod, pa nikada nisi siguran da li si ih pritisnuo ili nisi ako baš nisi manijak pa da ih jako pritiskaš svaki put, a ako jesi onda će ti brzo otići touch screen. Dirke su malo bolje nego kod PSR-a, ali nisu ni blizu Rolandu.
Sve u svemu, BK9 je u svim ovim rešenjima mnogo kvalitetnije napravljen od oba navedena modela, tako da to sa plastikom kod BK9 nema veze.

Drugo, ono što BK9 ima u sebi kao sound generator je simbioza svih dosadašnjih modela i zvuči jako dobro, a može se i jako dobro prilagoditi svom ukusu jer ima mnogo opcija za to. Zvuk mu je vrlina i napredak u odnosu na predhodne modele Rolanda, a ne mana i nedostatak. Na kraju krajeva, kada svirate, jedino je zvuk to što stiže do publike i to je najbitnije da bude izuzetno kvalitetno.

Po meni, jedina velika mana je operativnost za LIVE nastupe i zbog toga sam i ja jako rezigniran na Rolanda. Nema šanse da išta u nastupu improvizuješ i u hodu menjaš ako to predhodno nisi pripremio kod kuće i snimio u neke performanse ili foldere na fleški. Ako bilo šta pokušaš van toga, možeš samo da upropastiš pesmu i svoj nastup i ništa više. Nervira me to što sam do sada više proveo vremena oko nekih pesama da ih upišem i podesim u BK9, nego što sam stvarno vežbao da ih sviram. E to ne mogu ni ja da im oprostim...
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio SMusic studio za ovaj koristan post:
worga (24.09.2015)
 

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:21


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije