Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.04.2007, 21:24   #1
lexikon29
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard Problemi sa FMC-PCM-01

Desio se je problem sa ovom kartom, pa da pitam kolege za moguce resenje (Ako ga ima)!
Setove njenih bubnjeva ocituje, onamo gde sam ih postavio, u perfomansama.
Medjutim - toliko!
Desno, kada klikcem na dugmetu za ukljucivanje kartice-uopste ne svetle obadve lampice!
A radile su - do malopre!
Takodje, u HD je bilo njenih 16 stylova.
Sada ih uopste ne mogu ucitati, nego izlazi opomena - Failed Style - i da pritisnem exit!
I jos jedan problem - ostala su samo 10 styla sa kartice!
6 su obrisana!
Pise Empty!
Da li bi imalo nekog resenja?
  Reply With Quote
Star 04.05.2007, 16:18   #2
pako
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 05.05.2004
Postovi: 55
Downloads: 454
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
pako befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Koje dugme desno za ukljucenje kartice??? Nije mi bas jasno jer uglavnom kad ubacis karticu (ja imam praznu od 16Mb) nakratko zasvetli lampica Write i semplovi prorade. Pojasni malo koji je postupak postavljanja Real drum kartice, da li su stilovi i pcg-ovi na njoj ili to naknadno ucitavas sa Floppy diskete. Ako kazes da su stilovi izbrisani sa HD pretpostavljam da si ih ucitao sa diskete, pa tako ako je problem u tome, zasto jednostavno ne ides opcijom delete i sa HD obrises te preostave stilove(pazi sta brises da ne preteras) i onda fino sa Flopy ponovo ucitas svih 16.
pako je offline   Reply With Quote
Star 05.05.2007, 01:55   #3
lexikon29
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Pako pozdrav prijatelju i veliko ti hvala sto hoces da pomognes, to se je videlo jos u prvim postovima gde smo diskutirali.
Medjutim, posto ovde niko nista nije odgovorio (vidi i datum pitanja) zato je malo teze sada objasniti - jer su se desile 'dosta stvari' u medjuvremenu!!!!!
Likovi, koji su mi uvalili TO, 'kao' dolaze, ovde, KOD MENE...sutra ili prekosutra, pa cemo na licu mesta da proverimo sve - ipak je to najbolja solucija!
I donose jos jednu kartu!
A ovo da te ne buni, sto kazes u tvom postu - pricam o dugmetu sto je odmah iznat dugmeta - ENSEMBLE, odnosno prvo dugme u performansama, pise pored njega CARD. Kada kliknes na njega dva puta, upale se oba svetlosna indikatora i onda mozes iz USER DK da 'povuces' sta treba.
Inace, njenih 16 stylova se pojavljuju u HD-ku u zadnjoj banci setova i od tamo je nestalo to pomenuto!
A FD nema ovde nista ulogu, ti semlovi su 'fabricki' :roll: ubaceni (da ne kazem - flesovani....) na kartu od 8 Mb!
U svakom slucaju - javicu sta ce biti dalje.
Ovo da te pitam.
Posto sam vec napisao da mi je malo cudno to resenje - da kartica viri napolje i da mora da se vadi i stavlja non-stop - ima li neka solucija i resenje - ili to mora uvek tako?
Ako stoji u slotu - jednostavno - ne moze da se nosi po svirkama!
A sa druge strane - ovo - 'vadi, pa metni' svakog dana - koliko je to OK?
Pozdrav.
  Reply With Quote
Star 05.05.2007, 23:31   #4
pako
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 05.05.2004
Postovi: 55
Downloads: 454
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
pako befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Upravu si da je to jako nezgodno resenje, nije ni zgodno vaditi karticu svaki cas mada ja bas tako radim. Sta znas ako ostavis u sintu da li ce je neki gedza drpiti ili mozda je ostetis tokom transporta.. ovako je najsigurnije-stavis, izvadis i gotovo!
Javi sta si radio sa karticom, nadam se da ces resiti problem.
pako je offline   Reply With Quote
Star 06.05.2007, 02:21   #5
lexikon29
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Jos nista nisam uradio Pako, iz objektivnog razloga - uhvatila 'kompetentna sluzba' ceo novi kompletni transport!!!!!
Ali, posto sam ja posteno dao pare - i za te pare hocu to sto mi sleduje po dogovoru, a i veoma postujem dogovore, sada sam jednog od njih 'licno poslao' tamo u njihovom 'maticnom centru' da mi donese novu za dva dana!
Onako - cisto iz principa, posto do sada sam u zivotu sreo toliko prevaranata i hohstaplera, da takvi likovi nemaju apsolutno vise niti jednog keca u rukavima da bi me prefircali!
A javicu ti obavezno sta ce da bude kada 'strucnjak' donese tu zaje....ju!
Inace - ovo za stavljanje i vadjenje - najiskreno - ne svidja mi se uopste!
Na njoj ipak ima vaznih podataka, a te svakodnevne manipulacije ce je ipak jednog dana - sigurno ostetiti!
Ili nju, ili pinove u slotu.
Najiskreno, sa ovim se nisam sretao do sada, ali da sam znao za sve ovo - nikada ne bih ni uzimao!
Ipak ima dobrih boja i sl..... i bez ove, pa cisto da je nazovem - igracke!
Jos kada se sve to profesionalno sredi, kako smo poceli diskusiju o equilizerima i ostalim stvarima, ma to ima da 'bije i rastura'.
A i ipak - pre svega ostaloga - cenim i postujem samu 'prezentaciju' izvodjaca, nego li ..... instrumente, mada, napisao sam vec Alanu - ipak je bolja voznja u Ferrary-ju nego u Ladi.
Ali ipak - samo 'jedan tocak ili novi volan' - nece pretvoriti tu istu Ladu u OVO drugo.
Pozdrav.
  Reply With Quote
Star 09.05.2007, 00:35   #6
pako
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 05.05.2004
Postovi: 55
Downloads: 454
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
pako befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Valjda ce sve biti OK, ima slepaca koji prodaju neispravan komad a posle oce da te ubede da si lud i da to tako treba. Sa takvima samo ostro !
Radio sam jos malo na mom setu, ako imas vremena poslusaj, stavio sam u Download sekciju. Mislim da necu vise nista dirati....sve radi kako treba.
Provalio sam nesto sa stelovanjem seta bubnjeva u funkciji Filter , ako ti se svidja poslacu ti fajl kao primer da mozes da uradis isto u svom setu.
Pozdrav.
pako je offline   Reply With Quote
Star 09.05.2007, 18:38   #7
lexikon29
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Sutra, konacno stize famozna kartica - naravno - nova.....
A ono ostalo cemo - posle, od sutra cemo da produzimo da pricamo, samo da prvo obavim ovaj 'posao'.
Inace za tu download sekciju, vec sam ti rekao!
Ili ja ne umem tamo da 'udjem' ili je to ograniceno za odredjene clanove, posto sam nesto nabrzinski video po forumu na toj temi.
  Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
fmcpcm01, problemi


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:57


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije