Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 22.02.2008, 11:47   #21
tesla
Saobracajni Inspektor
 
tesla's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.09.2007
Mjesto: beograd
Godina: 46
Postovi: 764
Downloads: 135
Uploads: 2
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: muzika
tesla befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tesla pošalji poruku preko ICQ messengera tesla pošalji poruku preko MSN messengera tesla pošalji poruku preko Yahoo! messengera tesla pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

a sto ne ubacujete loop u ritam??? recimo na perc track i da normalno ubrzava i usporava kako ide i ritam.
Mislim da je mogo bolje i prostije i normalnije nego ga stavljati na padove i sl.
__________________
"Kad bih imao talenta-imitirali bi me; kad bi me imitirali, usao bih u modu; kad bih usao u modu, jednog dana bih izasao iz mode; zato je najbolje da nemam talenta!"

"RADI DOK JE DAN JER KAD NOC DODJE VISE NECE BITI VREMENA"
Isus Hrist

KLIKNI OBAVEZNO OVDE!!!
tesla je offline   Reply With Quote
Star 22.02.2008, 11:53   #22
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od tesla Pokaži Post
a sto ne ubacujete loop u ritam??? recimo na perc track i da normalno ubrzava i usporava kako ide i ritam.
Mislim da je mogo bolje i prostije i normalnije nego ga stavljati na padove i sl.
Ako mi verujes prvi put sam ubacio loop u klavijaturu sada kad sam im odradio ove lupove cisto da probam da vidim kako radi,pa sam ubacivao loop kao sempl i onda pravio multi sempl i varijacije na dirkama i stavljao u perc i onda snimao ponovo percusione drzim dirku i on dok traje i sve tako stavno nema potrebe da to drzim u klavijaturi jer imam dobre darbuke i perkusione koje sam ubacio,uradio sam u nekoliko midi fraza i stavio na odredjene ritmove gde mi trebaju udaraljke i to je to.drzim se starog dobrog dobrog midi zapisa i dobrih semplova
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 22.02.2008, 12:06   #23
tesla
Saobracajni Inspektor
 
tesla's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.09.2007
Mjesto: beograd
Godina: 46
Postovi: 764
Downloads: 135
Uploads: 2
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: muzika
tesla befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tesla pošalji poruku preko ICQ messengera tesla pošalji poruku preko MSN messengera tesla pošalji poruku preko Yahoo! messengera tesla pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

vidi ubacis loop kao sempl odn. ides na record pa menu pa timeslice pa na dropdown menu tu izaberes import i onda ga uvuces sa usb ili gde ti je vec. E posle toga ides na slice i on ga isece perfektno zatim opet dropdown i save tako snimis pcg i ceo loop ti bude podeljen po dirkama posle toga exit. E sad u klavijaturi ti je ostao zapamcen groove i ne smes gasiti klavijaturu dok ne zavrsis jer ces se i taj groove izbrisati. Ides normalno na style mode i izaberes ritam u koji zelis taj loop da ubacis posle RECORD pa edit curent.... e tu sada ides na menu pa import i tu imas videces pise ti na ekranu taj groove koji si napravio izaberes track (recimo perc) i var u koji zelis da ga ubacis i ides na execute posle ides na exit. Sada ti je ostalo samo da postojece perc zamenis sa onim pcg-om sto si usnimio i to je to. Posle samo save ili write kako li vec pise i izadjes iz editora i rokaj ubrzavaj usporavaj radi kako zelis mora da radi perfektno.
Uh al se raspisah.....
__________________
"Kad bih imao talenta-imitirali bi me; kad bi me imitirali, usao bih u modu; kad bih usao u modu, jednog dana bih izasao iz mode; zato je najbolje da nemam talenta!"

"RADI DOK JE DAN JER KAD NOC DODJE VISE NECE BITI VREMENA"
Isus Hrist

KLIKNI OBAVEZNO OVDE!!!
tesla je offline   Reply With Quote
Star 22.02.2008, 13:58   #24
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od tesla Pokaži Post
vidi ubacis loop kao sempl odn. ides na record pa menu pa timeslice pa na dropdown menu tu izaberes import i onda ga uvuces sa usb ili gde ti je vec. E posle toga ides na slice i on ga isece perfektno zatim opet dropdown i save tako snimis pcg i ceo loop ti bude podeljen po dirkama posle toga exit. E sad u klavijaturi ti je ostao zapamcen groove i ne smes gasiti klavijaturu dok ne zavrsis jer ces se i taj groove izbrisati. Ides normalno na style mode i izaberes ritam u koji zelis taj loop da ubacis posle RECORD pa edit curent.... e tu sada ides na menu pa import i tu imas videces pise ti na ekranu taj groove koji si napravio izaberes track (recimo perc) i var u koji zelis da ga ubacis i ides na execute posle ides na exit. Sada ti je ostalo samo da postojece perc zamenis sa onim pcg-om sto si usnimio i to je to. Posle samo save ili write kako li vec pise i izadjes iz editora i rokaj ubrzavaj usporavaj radi kako zelis mora da radi perfektno.
Uh al se raspisah.....
Jel to vazi i za Pa1x pro Nisam se nikada zanimao sa tim stvarima jer mi ne trebaju ali mislim da na pa1 x pro nece to raditi tako?Evo stavio sam one semplove darbuka u download centar za one koji su mi trazili i loop orjentala sam vam napravio u dve varijacije isto za one sto su mi kucali PM!
__________________
Marco

Promijenjeno od Marco7 (22.02.2008 u 14:16 sati)
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 22.02.2008, 17:07   #25
mr_eko
Ovaj baš voli da kuca
 
mr_eko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.08.2006
Mjesto: Mostar BiH
Godina: 36
Postovi: 455
Downloads: 1194
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: YAMAHA TYROS 5; Korg Extreme;
mr_eko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mr_eko pošalji poruku preko MSN messengera mr_eko pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

jarane haj ako imas loop za rombu,,,,,,to vec odavno trazim....
__________________
Ko pjeva zlo nemisli
mr_eko je offline   Reply With Quote
Star 22.02.2008, 17:38   #26
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard ....

Evo Eko ubacio sam ti i loop za rumbu u dve varijacije i mislim da je bilo dosta lupova a Samo sacekaj da ih Vaxter prebaci u download centar!
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 22.02.2008, 17:44   #27
kuki
Kao kod kuće
 
kuki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.11.2005
Mjesto: Zrenjanin
Godina: 36
Postovi: 835
Downloads: 1668
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 18 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha 9000pro, Korg TR76
Interesi: Ribe na dve noge
kuki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
kuki pošalji poruku preko MSN messengera kuki pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Reden

Citat:
Originalno postovano od Marco7 Pokaži Post
Evo Eko ubacio sam ti i loop za rumbu u dve varijacije i mislim da je bilo dosta lupova a Samo sacekaj da ih Vaxter prebaci u download centar!
Ma dosta je kako nije! hehe
__________________
Obozavam muziku,klavijature i zenske!!!
kuki je offline   Reply With Quote
Star 22.02.2008, 23:10   #28
tesla
Saobracajni Inspektor
 
tesla's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.09.2007
Mjesto: beograd
Godina: 46
Postovi: 764
Downloads: 135
Uploads: 2
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: muzika
tesla befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tesla pošalji poruku preko ICQ messengera tesla pošalji poruku preko MSN messengera tesla pošalji poruku preko Yahoo! messengera tesla pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

za marka;
mislim da je isto i na pa1x ako nije isto onda je slicno pokusaj pa ako neide tako valjda ce ti neko sa pa1x reci kako vec ide
__________________
"Kad bih imao talenta-imitirali bi me; kad bi me imitirali, usao bih u modu; kad bih usao u modu, jednog dana bih izasao iz mode; zato je najbolje da nemam talenta!"

"RADI DOK JE DAN JER KAD NOC DODJE VISE NECE BITI VREMENA"
Isus Hrist

KLIKNI OBAVEZNO OVDE!!!
tesla je offline   Reply With Quote
Star 23.02.2008, 14:49   #29
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard ...

Probacu veceras kad donesem klavijaturu kuci bas me interesuje to!Ako budem uspeo to da odradim onda je to lepa opcija i vredece za cocek i tako te zajebancije!Nisam nikada radio oko toga jer me nije zanimalo,ja sam ubacio te iste darbuke od kojih sam pravio lupove kao semplove i onda u cubase-u sam snimio fraze kao midi i sacuvao ih kao midi fajl pa sam zatim u style worksu to isekao po varijacijama i kopirao trake u perc i to mi je radilo perfektnio ali vidis ako to radi onda sam skratio posao za pola Cool
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 23.02.2008, 14:55   #30
tesla
Saobracajni Inspektor
 
tesla's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.09.2007
Mjesto: beograd
Godina: 46
Postovi: 764
Downloads: 135
Uploads: 2
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: muzika
tesla befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tesla pošalji poruku preko ICQ messengera tesla pošalji poruku preko MSN messengera tesla pošalji poruku preko Yahoo! messengera tesla pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ma ne za pola to mora tako da radi i tome je i namenjeno a moze i u pa 1x raspitao sam se za proceduru nisam siguran al verujem da je gotovo ista ako negde zapne javi se mozes i na msn
__________________
"Kad bih imao talenta-imitirali bi me; kad bi me imitirali, usao bih u modu; kad bih usao u modu, jednog dana bih izasao iz mode; zato je najbolje da nemam talenta!"

"RADI DOK JE DAN JER KAD NOC DODJE VISE NECE BITI VREMENA"
Isus Hrist

KLIKNI OBAVEZNO OVDE!!!
tesla je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
7 or 8, 9 or 8, loop


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:45


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije