Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.11.2013, 03:17   #21
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.171
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.753 puta u 1.309 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@branoy - nisi dosljedan, prvo kažeš

Citat:
Originalno postovano od branoy Pokaži Post
...uzeo webcam Logitech C920 full hd 1080p kamera, izaberem u njenom programu audio izvor, i to stoji zauvek, samo kliknem, snimas video i kad zavrsis u Mp4 je formatu, ...
a nakon toga

Citat:
znaci zvuk snimam direknto iz presonusa sve sto cuje karta. nastimao u programu njenom mesto MIC njenog bezveze ulaz 7i8 presonus.
No, potpuno je nebitno što se ovdje piše, jer .. kad kažeš da je Logitech C920

Citat:
a kamera nije ni skupa sta sve moze, a najbolja je na svetu, po svim onim web testovima, mada jedini problem je bio za nabavit,


onda svaka daljnja rasprava nema nikakvog smisla.

Uostalom, naslov teme je Sinhronizovanje zvuka i videa, zna li neko?
casper je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2013, 03:23   #22
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 649
Downloads: 3686
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

sta ti nije jasno?? sta trazzis dlaku u jajetu?? ajmo fino?

izaberem u njenom programu audio izvor? pa izabrao sam iz zvucne presonus 7i8 ch? i kad sam izabrao , kad god sledeci put ulazim u program stoji sve to namesteno. nemam sta vise pipat.

znaci ne treba mi onaj mic sa kamere, to je vec kad skajpiramo pa da se cujemo.. al za profi zvuk iz karte sve sto muzicka karta cuje, da kamera tako to snimi u svoj klip, ono gore.

sto nebi imala smisla??
sve je to povezano na 1klik do zvuka i slike,. i onako sve drugo se nabavlja il mora platiti, pa nek se zna ova kombinacija ,, jer neko sutra da ovde cita ovo, nace se covek rece a vidi ta webcam ce mi sve to resiti, samo klikam i snimam u HD i sliku i zvuk, nemam se sta zajebavati sa montazom, i konvertovanjem , encodiranjem
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2013, 03:43   #23
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ama sve je jasno medjutim, bar sto se mene tice, mislio sam da je rijec o profesionalnim uredjajima (kamerama ili Video Recorderima) a ne da pises o Web kamerama, to je jedini nesporazum. Ukoliko ti je to dovoljno, onda nema dalje price. Povoljno rjesenje sa fleksibilnim izborom audio izvora, sve je jasno kao dan. U tom slucaju, to jest ako je to kvalitet koji te zadovoljava... pa i nema povoljnijeg rjesenja. Jos kada se pojave uskoro na trzistu i Wireless USB Routeri, onda si na konju jer mozes cak i da nosas tu tvoju kameru i do stotinak metara u krug i da prenosis video signal do kompjutera.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
branoy (26.11.2013)
Star 26.11.2013, 04:06   #24
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 649
Downloads: 3686
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

auu vidis to nisam znao, nisam nista citao o tome ako to bude moglo tako bezicno, meni vise ne treba nista! danke na informaciji tranziT! ma tako je ,
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2013, 11:34   #25
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.171
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.753 puta u 1.309 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Bežično povezivanje i kontrola snimanja audia s udaljenog izvora zvuka putem video uređaja se već koristi unazad par godina. Nije to ništa novo.

Kada netko tvrdi da je "Logitech C920 nabolja na svetu", rasprava gubi smisao jer to jednostavno nije istina. Možeš je voljeti, biti ponosan što si njen vlasnik, čistiti prašinu s nje svaku večer prije spavanja i paziti je, ali to ne znači da je najbolja. Za tebe možda jest najbolja, ali u realnom svijetu nije tako.

Promijenjeno od casper (26.11.2013 u 11:38 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2013, 13:39   #26
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.309
Downloads: 4950
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Joj ljudi, nema potrebe za raspravom, shvatio sam sta je brano hteo reci. Mene je samo zanimala shema kako bih to mogao napraviti sa ovom kamerom sto Imam vec da ne bacam pare za jos neke dodatne web kamere, nego da snimim Video sa ovom mojom sony kamerom koja snima u solidnom kvalitetu Video, ali zvuk da mi se cuje bolje nego sto se cuje na kameri. Dobio sam od kolege Aceta link gde je u detalje opisano kako mogu ovu moju kameru preko usb povezati da bih dobio stream, i da mi snima Video, a Audio cu snimati direktno u komp i onda cu pokusati to spojiti nekako u jedan Video, a mozda i uspem namestti da mi Audio izvor bude zvucna karta sa kompa sto bi bilo jos bolje, onda ne bi bila ni potrebna sinhronizacija. Dobio bih snimak koji i Brano dobije, s tim sto on snima preko web kamere. Hvala jos jednom svima na ucescu u temi, sada znam kojim putem treba da idem da bih uspeo u onome sto sam naumio, i naravno kada odradim sve to stize i snimak. pozz svima
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2013, 14:20   #27
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.171
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.753 puta u 1.309 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od yamahapassion Pokaži Post
... Dobio sam od kolege Aceta link gde je u detalje opisano kako mogu ovu moju kameru preko usb povezati da bih dobio stream, i da mi snima Video, ...
Tvoj Sony DCR ne može raditi USB Stream. Ako si mislio na web kameru koju spominješ i kupio si je za 10 eura, moj je savjet da na to ne trošiš vrijeme uzalud. A ti kako god hoćeš.

Očekujemo video. Ako što zapne, pitaj, barem ovdje ima stručnjaka.
casper je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2013, 15:21   #28
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo za USB kameru iz onog mog posta o programu "Debut Video Capture" koji u realnom vremenu snima Video i Audio zajedno, besplatan je, mali, lagan, kompaktan, pa kome treba, moze da proba....Evo dole 2 slike cisto sam objasnio malo kako se radi, ali svako bi shvatio na prvu kako funkcionise program....



Iz ove prve slike sam obelezio neka karakteristicna podesavanja:
- Crvenom bojom sam obelezio kameru i podesavanja vezana za nju sto se vidi iz prilozene slike.
- Plavom bojom sam obelezio Mikrofon, tj. ulazni signal za audio koji ce biti koriscen za snimanje (Pojavice se aktivan Line IN kada se ubaci kabli pozadi u komp, a nece biti aktivan kao u ovom slucaju mikrofon za Web kamere - takodje se na ovo mesto menja i svaki mikrofon ulazni).
- Kada ste ovo zavrsili, pritisnite zeleno OK.



Iz ove druge slike se vidi standardni prozor ovog programa.
- Plavom bojom bice Vam prostor ogranicen za snimanje (videce se ono sta snima kamera - ja sam u ovom slucaju taj prozor uklonio da se ne vidi sta snima, ali Vama ce se pojaviti)
- Crvenom bojom je obelezen padajuci meni iz koga se mogu birati formati za snimanje (Avi, MP4, 3GP i mnogi drugi)
- Zelenom bojom oznaceno dugme koje se pritisne kada su sve opcije sredjene i kada zelite da zapocnete snimanje.
Sve ostale opcije malo istrazite po programcicu, ali ovo su neke osnovne i po meni je veoma lak za koriscenje. Link za skidanje mozete da potrazite po internetu i slicno. Toliko od mene Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2013, 15:28   #29
al bundy
Ovaj baš voli da kuca
 
al bundy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.11.2007
Mjesto: PRIJE U CENTRU...SADA U EPICENTRU
Postovi: 398
Downloads: 592
Uploads: 4
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Paraglider KOYOTE
Interesi: istjerujem zlo i utjerujem dobro
al bundy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
al bundy pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Acag600 jeli taj program prepoznaje sve kamere??
al bundy je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2013, 15:44   #30
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Moraces da probas. Meni je svaku koju sam probao uredno prepoznao. Windows 7 64bit koristim Nije prevelik program, tako da mozes da probas. Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:31


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije