Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 11.09.2013, 17:18   #31
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne cekam ja tranzita da pogresi. Nije on nista pogresio. Sve sto je napisao kao sto sam vec reko je upravo tako.
Medjutim ti zvucnici koje kolega zeli da prikljuci se ipak ukljucuju na izlaz za slusalice. Ne pricam o drugim nekim koje mozda kostaju neznam koliko. Dakle o ovima konkretno.
Gde bi vi to na kompjuteru ukljucili?
Evo bas me zanima.
MarjanMilosevic je offline  
Star 11.09.2013, 18:09   #32
zukae
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.08.2010
Postovi: 249
Downloads: 251
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 58 puta u 51 Postova
zukae befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Po pravilu zvučnici se priključuju na line out.
Prije su kartice imale i line out i phones.
Razlika je što phones out ima još jedan stepen pojačanja i još jedan nivo na kojem nastaje šum.
Sad integrisane zvučne imaju samo jedan izlaz, na laptopu je to obično phones, a na desktopima su obično line out.
Stvar je i u tome da su sad sve slušalice niske impedance (otpor na izmjenjivu struju) i mogu da pjevaju i na line out, pa se proizvođači više i ne trude da prave razliku nego odštampaju slušalice i udaraj.
Pa narod ušteka zvučnike u phones izlaz, a svoje slušalice ušteka u zvučnik i onda još ima ground loop, svira muzika, svira i hard disk, svira i miš na slušalice.
zukae je offline  
Star 11.09.2013, 18:42   #33
Amater_svirac
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 25.08.2012
Postovi: 106
Downloads: 11
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 20 puta u 20 Postova
Amater_svirac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Tranzit

Smanji dozivljaje, niko ne pokusava tebi da devalvira znacnje koje demonstriras ovde, niti pokusava da obezvredi to sto ti kaze, nemoj molim te da si toliko kompleksas, pogotovo sto ja, kao sto ovde i pise, isticem da sam AMATER, u svakom pogledu kad je audio oprema u putanju, pa i muzika, niti me je sramota da pitam, niti sam jedini koji tvrdi da ovi zvucnici mogu da se ukljuce u izlaz sa slusalice. Kvalitet nece biti kako valja, to je sigurno, ali to moze da se uradi, a covek je gore i pitao samo "da li moze" a nije rekao "hocu da dobijem "takav i takav" kvalitet". Ti jesi rekao da je nemoguce dobiti stereo zvuk (mrzi me sad da te citiram, ali ako hoces mogu, a mozes i ti sam da se vratis na ono sto si napisao), a ja kazem da moze, naravno, jos jednom nece biti kvaliteta kakvo tvoje profesionalno uho zahteva od zvuka, ali moze, i radice, i bice kakav-takav stereo zvuk (licno sam probao juce na mom aranzeru da ne bi pricao stvari bez veze). Nema stvarno potrebe da niko od nas ovde bude kompleksas i egocentrik, postujemo znanje jedni drugih, a nemojmno ismejavati neznanje i amaterizam. Cenim sto si nasao saveznika u Zeljku, pribliznih ste godina, imate veliko i zivotno i profesionalno iskustvo oko sebe i ja to pozdravljam. E sad ako ti se ne svidja nacin na koji ja postavljam pitanja ili komentarisem, pa sta ja da radim, ne obazeje te niko da mi pises odgovore, ignorisi me brati, to je sve sto treba da uradis i ne skreces paznju administratora foruma ni na sebi ni na mene. Eto toliko, Srdacan pozdrav!
Amater_svirac je offline  
Star 11.09.2013, 19:29   #34
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ti jednostavno ne znas sta pises i pricas i ne vidim vise svrhu da tebi bilo sta objasnjavam jer ti to nisi u stanju da shvatis. Ti uopste i nisi u stanju da meni devalviras znanje, ti sebe samo prozbiljno shvatas. Sto se kompleksa tice, opet vrijedjas, a upravo sam ja taj koji sa tim kompleksima najmanje problema ima, jer kompleksa nemam, imam samo znanje i iskustvo kojim u svakom momentu i na svakom mjestu, pokusavam da pomognem u nevolji i nista drugo. Mlatis bez potrebe jer nista pametno u vezi sa muzikom i nisi u stanju da napises. Zeljko i ja niti smo svjeznici, a jos manje smo istih godina jer po tim godinama mu mogu biti, najmanje otac a mozda i deda. Vidis koliko nemas blage veze sta pises i koliko uiopste ne pratis ni teme, ni dogadjaje na forumu. Za tebe je najvaznije da povremeno odvalis ponesto, sto ce izazvati tenzije na forumu. Kad god treba nesto eksplicitno da dokazes, odnosno kad god se od tebe trazi argument za ono sto pises, obavezno se izvlacis time, da eto ne mozes sada da trazis gdje to bi. Jednostavno prestani sa mlacenjem prazne slame i bice uredu jer ako si vec amater, kako pises, onda se ne uplici u stvari koje ne razumijes i ne znas. Ostavi da to rijese profesionalci, ne unosi strku i zbrku bez potrebe.

Promijenjeno od tranzit (11.09.2013 u 19:35 sati)
tranzit je offline  
Star 11.09.2013, 19:34   #35
Amater_svirac
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 25.08.2012
Postovi: 106
Downloads: 11
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 20 puta u 20 Postova
Amater_svirac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Samo bez nervoze...

druze Tranzit, samo bez nervoze... ne valja to nikako
Dodato:
Tranzit:

"Gdje "u slusalice" ? Nikada on nece dobiti stereo zvucnu sliku ukoliko aranzer nije spojen onako kako sam gore opisao..."

Nadjeno i poslato... ali opet bez nervoze, drugar, bez nervoze.
Dodato:
A ja kazem "Dobices stereo zvuk, mozda ne kvaliteta kakav tranzit ocekuje, ali dobices stereo zvuk, znaci povezivanje je moguce". TACKA!

Promijenjeno od Amater_svirac (11.09.2013 u 19:37 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Amater_svirac je offline  
Star 11.09.2013, 20:17   #36
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Veoma sam smiran druze Amater, veoma. Ne pokusavaj tim jeftinim i izandjalim forama da vodis prepisku samnom.
Ociglledno je da pokusavas jos jeftinijim i izandjalijim forama, izvlaceci pojedine recenice ili njihove dijelove iz konteksta, da promijenis smisao onoga sto sam napisao. Idemo redom jer se cini da ti imas jos jedan veliki problem. Naime, slabo ti ide ovaj jezik i njegova gramatika.
Gdje "u slusalice" ? je bila zasebna recenica i izravno pitanje Marjanu na njegov predhodni post. Recenica koja ima svoj znak pitanja na kraju (gramatiku je trebalo uciti na vrijeme). Slijedecu recenicu pak, citiras samo do pola jer nastavak vec mijenja kompletan smisao i ne potvrdjuje ono sto tvrdis. Stoji dalje: "Nikada on nece dobiti stereo zvucnu sliku ukoliko aranzer nije spojen onako kako sam gore opisao, to jest ukoliko i L i R izlaz sa aranzera nije spojen sa zenskom stereo mini bananom (3,5mm), u koju se opet "ubada" stereo mini banana, koja dolazi sa tih malih aktivnih zvucnika." Ovo sto je markirano crvenom bojom si naravno izostavio jer se iz toga nedvojbeno vidi, da dalje uopste ne tretiram nikakve "slusalice" jer za mene nisu ni tema radi nebuloznosti same ideje i da sve vrijeme pisem o kablu i nacinu prikljucivanja o kojem sam ranije pisao.

Tek u slijedcem pasusu, gdje odgovaram formuli95, pominjem slusalice i odvracam ga od toga ali ne radi toga sto nece dobiti stereo sliku (koju i ne pominjem) vec iz sasvim drugih razloga.
Citat:
Originalno postovano od formula95 Pokaži Post
Ako je tako onda cu iseci tu malu bananu 3.5mm i spojiti veliku bananu, ukljuciti u ulaz za sluske i to je to?
@nesaband ne bojte se, ne fali meni nista
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
E to ti vec ne preporucujem jer signali svojim levelom uopste ne odgovaraju jedan drugom. Izlaz za slusalice na aranzeru ima veoma pojacan signal (upravo da bi se u dovoljnom levelu cuo na slusalicama), a ulaz u kompjuterske aktivne zvucnike je na normalnom LineIn levelu. Bile bi babe i zabe, sta bi ispalo na kraju Boga pitaj... ama ne bi bilo nista dobro.
Mislim da onaj Zeljko ipak ima pravo. Postoji par ljudi na forumu, koji nemaju pametnija posla nego da se bave tranzitovim postovima (koje radi svog neznanja slabo i razumiju) i iz petnih zila pokusavaju da nadju nekakvu gresku jer bi to za njih bila nekakva satisfakcija i potvrda sopstvene vrijednosti. Pitam se ko je ovdje iskompleksiran.

Promijenjeno od tranzit (11.09.2013 u 20:22 sati)
tranzit je offline  
Star 11.09.2013, 20:28   #37
Amater_svirac
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 25.08.2012
Postovi: 106
Downloads: 11
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 20 puta u 20 Postova
Amater_svirac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard hm

Previse uvreda prosipas, Tranzit, za nekoga ko tvrdi da je smiren.
Amater_svirac je offline  
Star 11.09.2013, 20:30   #38
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ali jos uvijek premalo za nekoga ko je to debelo zasluzio.
tranzit je offline  
Star 11.09.2013, 20:53   #39
Amater_svirac
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 25.08.2012
Postovi: 106
Downloads: 11
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 20 puta u 20 Postova
Amater_svirac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Pa ti

onda navali, druze, olaksaj sebi muku, grehota da to toliko nosis u sebi od jednog do drugog posta, nije dobro za nerve. Evo ja ti obecavam necu da ti vracam, samo napred ako ce ti tako biti lakse i lepse
Amater_svirac je offline  
Star 11.09.2013, 20:56   #40
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zeljko slabo kad pogrijesi kad procijenjuje ljudksu psihu i namjeruDruze Tranzit pusti ich sada i ovo je dovoljno za bananu ako neko od ovih moderatora bar malo srca ima
zeljko je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:14


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije