Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš

Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš Svi želimo da zvučimo bolje, ni neka crkavica nije na odmet.

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 20.12.2010, 21:40   #31
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

vidim ovde se zahuktala rasprava!
nego imam jedno pitanje?
Oce neko da radi novu godinu umesto mene,dacu mu pola para.
meni se bas i ne radi

docek nove godije je kao i svako drugo vece,u zavisnosti gde se radi.
repertoar se prilagodjava na licu mesta kad vidis kome treba da sviras i pevas i zavisi od strukture gostiju.
A sta cemo ako krene baksis?
Necete valjda to odbiti zbog toga sto ste napravili neke novogodisnje blokove???

Slazem se sa vuletom da mi nije jasna ova tema.Cemu!!!!
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline  
Star 20.12.2010, 22:10   #32
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.272
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Eeeee ako krene baksis,pa jos pevac ode do stola,moze da se nadje neko od "visokih" gostiju "iznenadjen i uvredjen" sto muzika nije prvo kod njega dosla pa da procacka usi muzicarima dugom devetkom,za docek Nove se u Srbiji uvek dobro pucalo.....
Zezam se,to oko baksisa se unapred ugovori za organizatorima,uostalom to odredjuje i cenu.Kod nas moze da se uzme baksis za Novu jedino ako se svira uzem drustvu uz prethodni dogovor.Naravno niko ne brani da neko dodje i ostavi neku paru kod muzike a da zauzvrat ne trazi nista ili da mu ispunimo zelju kad nama odgovara,normalno ako zelja nije previse "ekstremna".
Boban010 je offline  
Star 20.12.2010, 22:21   #33
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Daumen hoch

razumeo si ti mene odlicno majstore!!!!

hteo sam malo samo da podgrejem mastu kolegama sa tim baksisem,ali para nema nigde
Mada .... nikad se ne zna!!!!

@Simkeres
nemoj sve sto ja pisem da shvattas ozbiljno.
Slava je,znas Sv.Nikola!!!
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline  
Star 20.12.2010, 23:18   #34
bokivelik
Donator
 
bokivelik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.04.2009
Mjesto: H 68° L 51
Godina: 41
Postovi: 193
Downloads: 684
Uploads: 11
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: KORG PA4
bokivelik befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bokivelik pošalji poruku preko MSN messengera bokivelik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard ....

Slazem se sa svim kolegama koji su doprineli ovoj temi na ovaj ili onaj nacin nema veze. Samo sam hteo da dodam. Moj bend i ja svake godine pravimo repertoar i evo 4 godine nikako da ga napravimo odnosno sastavimo koncept onako samo radi ideje ako mozak blokira ali 80% svirke ide iz glave tako da nismo omanuli do sad. Tako cemo i ove godine da sastavljamo repertoar na licu mesta naravno uz prethodno sastavljen koncept.
__________________

"Nemorate biti bolji od drugih budite samo najbolji sto mozete"



bokivelik je offline  
Star 20.12.2010, 23:31   #35
Simke
Vredan član društva
 
Simke's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.12.2008
Mjesto: Usa
Postovi: 245
Downloads: 882
Uploads: 34
Rekao HVALA: 55
Zahvalili mu 387 puta u 275 Postova
Instrumenti: magpotIZ
Interesi: magpotIZ
Simke ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Simke pošalji poruku preko ICQ messengera Simke pošalji poruku preko AIM messengera Simke pošalji poruku preko MSN messengera Simke pošalji poruku preko Yahoo! messengera Simke pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

E sad cu ja opet nesto da napisem(po nekima bez ikakvog smisla),ali moram
@Vule
to sto se mi zahvalimo gazdi restorana,to je sasvim normalno i kulturno sa nase strane,ne vidim sta je tu cudno?
Uostalom mi sa tim gazdom saradjujemo 7 god,i on nam nabaci najmanje 30 i kusur tezgi godisnje...pa zahvaliti se njemu to jutro na fajrontu je najmanja stvar koju smo mogli da uradimo.Zar se Vi nikad niste nikom zahvalili koji Vam nabaci posao i ima potpuno poverenje u Vas i u Vase kvalitete?Ako nisam u pravu onda je vreme da se penzionisem,a ipak sebe smatram da sam "old school'i drzim malo do sebe.
@nesaband
pa brate o kom bre baksisu pricas?!
Ovaj je repertoar uradjen da se radi programski bez i jednog eura baksisa,jer je tako dogovor sa vlasnikom restorana,a fina je pogodba bila.I ne moze niko da me ubedi da da mu je lakse da svira 8-9 ili 10 sati jos "bez pauze"i to sve sa repertoarom iz glave!
napisani repertoar olaksa posao i pevacima i muzicarima,i bez onog"a koju cemo sad"!!
@grandia
brate ,ja sviram zadnjih 10god docek...i ako se nekom smucilo,onda je meni preko glave sviranje doceka nove godine.Deca i ne znaju kako izgleda kad im je tata kuci,a ne znam ni ja,i to sve zboj jeb.....ih para.Zalosno ,ali je istina,i verujem da dosta kolega imaju slicnu situaciju.
__________________
https://t.me/pump_upp
Simke je offline  
Star 20.12.2010, 23:55   #36
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Nemoj Simkers da se ljutis odma,pa salimo se malo. Jesi li i ti napisao da se salis za onu uplatu na tvoj devizni racun,prihvati i kad se mi zezamo?
 
Star 21.12.2010, 00:10   #37
Simke
Vredan član društva
 
Simke's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.12.2008
Mjesto: Usa
Postovi: 245
Downloads: 882
Uploads: 34
Rekao HVALA: 55
Zahvalili mu 387 puta u 275 Postova
Instrumenti: magpotIZ
Interesi: magpotIZ
Simke ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Simke pošalji poruku preko ICQ messengera Simke pošalji poruku preko AIM messengera Simke pošalji poruku preko MSN messengera Simke pošalji poruku preko Yahoo! messengera Simke pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne znam na osnovu cega ste zakljucili Vule da se ja ljutim?Samo pisem ono sto je istina i ono sto mislim,a ako je sala u pitanju..pa mislim da treba i neki smajlic staviti da bi se to tako i shvatilo....zar ne?
__________________
https://t.me/pump_upp
Simke je offline  
Star 21.12.2010, 00:12   #38
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Simke sviram i ja zadnjih 16, a ovo će mi biti 17-ta godina iako imam tek 33 godine.(Ovo "TEK" je da se utješim) i ja se u velikoj mjeri slažem sa Dejanom87!
Repertoar se formira na licu mjesta, jer ja ne znam dal' će prođu imati starogradske pjesme ili starije dvojke ili recimo rumbe tipa Ja baraba a ti vila.
Slažem se da treba biti raznovrstan repertoar i da treba pokušati ugoditi svakome,i da je mnogo bitno imati pravi tajming, tj. u pravo vrijeme potrefiti pravi ritam, tj. pjesmu.
Inače za sve ove godine vodim računa da u 2-3 minuta do 12 sviram od Bajage Moji su drugovi i da sa tom pjesmom ispratimo staru a dočekamo Novu Godinu.
Takođe moja je praksa da do ponoći ne radimo po narudžbama osim ako se tražena pjesma ne uklapa u neki naš koncept(na bakšiš nismo imuni) a poslije bloka trubača oko pola 1 ispunjavamo muzičke želje mada i tad vodimo računa da recimo ne sviramo Zajdi, zajdi dok su gosti na nogama i igraju...

Ova tema mi je dala ideju da ove godine na papir "bacim" par desetina tih hitova i pjesama koje ćemo svirati, čisto kao podsjetnik u "najluđoj" noći...
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???
Burli je offline  
Star 21.12.2010, 00:23   #39
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Lächeln

__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline  
Star 21.12.2010, 01:15   #40
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1320
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ma sto se tice izbor pesme .... to je ok ..... al sigurno bi moglo i bolji raspored da se uradi. Ako ignroisemo ove uvodne pesme (na koje uglavnom niko ne obraca paznju, svi pricaju izmegju sebi) ..... dodje ti "Ja te pjesmom zovem" treca pesma, "Mito bekrijo" 4 ..... sta dalje .... "Pusti me da nadjem srcu lek", "Zlatnik" .... jos pre 9 saat ?! To mi malo nema smisao, inace globalno moze da prodje, ok je .....
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:59


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije