Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 31.05.2013, 03:10   #31
sleepwalkerbg1
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 24.02.2010
Mjesto: Beograd
Postovi: 13
Downloads: 125
Uploads: 1
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: PA-80 , Roland-e96
Interesi: Muzika, elektronika, sport..
sleepwalkerbg1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Ausrufezeichen

Jos jedna bitna stvar koju ovde niko ne pominje jeste da muzika dolazi iz coveka a ne iz instrumenta.
Vidjao sam gomilu likova koji ostavljaju publiku "bez" daha sa daleko losijim spravama nego PA1x ili slicno!!
Bitno je da (kada su u pitanju klavijature i svi ostali 'pametni' instrumenti ) vlasnik poznaje svoj uredjaj do tancina i ima osecaj tj. sluh da ga "nafarba" kako valja..
Kolega Nordx je pomenuo situacije gde neko sa 8MB RAM-a zvuci bolje nego neko sa 32+ MB RAM-a..
I ja sam vidjao (slusao) takvih primera gomilu ..

Ja sam inace po profesiji elektronicar , znam ponesto o memorijama , konverterima, podsklopovima na kojima se baziraju elektronski muzicki instrumenti...
Znam i gomilu osoba koje su potpale pod sindrom "da komsiji crkne krava" - u prevodu "hocu ja vise , bolje , jace... samo 8 MB RAM-A? Ne valja ti to nista.. uzmi ovo .. ono"
A muzika je pala u neki sasvim treci plan...
Moj pokojni PA80 je bio mocna sprava, u rezervi mi je trenutno neki stari Roland e96 na kome vezbam ali kada je jedan kolega dosao i odsvirao mi kako valja jedno kolce (leva ruka bass, desna solo i to bez greske) na e-96 , zblanuto sam posmatrao sta radi i kako to zvuci - a ja kao muzicar amater ni za 10+ godina to tako "mocno" ne bih odsvirao ni na PA1x , ni 2x .. ni 3x.. ni 10000000x Mozda na "fajl" sto bas i ne volim

Znam i gomilu likova koji su kupili prejake masine i skupljaju im prasinu ili su "fajlasi"..
Neko ko istinski voli muziku ne bi trebao previse paznje da obraca na svaki MB memorije ili sl..
Klavijature su sve mocnije, neke su dobra revizija starijih modela, neke malo losija ali dzaba vam sve ako je muzika u drugom/trecem/n-tom planu..
To je bar moje misljenje.
Pozdrav
sleepwalkerbg1 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio sleepwalkerbg1 za ovaj koristan post:
veselinovicvs (28.12.2014)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:10


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije